s Formulla 1 | Lajme nga Formulla 1 | Lajmet nga Formulla 1
List/Grid

Formula 1 Subscribe to Formula 1

Dasma e dekadës për Tamara Ecclestone

Dasma e dekadës për Tamara Ecclestone

Tamara Ecclestone, e cila është një prej vajzave më të pasura në planet, e bija e pronarit të Formula 1, Bernie Ecclestone, do të martohet. Dhe dasma e saj mund… Read more »

Red Bull më i shpejtë në historinë e F.1!

Red Bull më i shpejtë në historinë e F.1!

Red Bulli është e vetmja skuadër në kampionatin Botëror të Formula 1 me një besueshmëri perfekte deri tani, në sezonin 2011 të sportit më të shpejtë në Botë. Nga një… Read more »

F1, Alonso: Nuk dorëzohemi

F1, Alonso: Nuk dorëzohemi

Fernando Alonso e përsërit prej muajsh: “Duhet të besojmë”. Dhe me këtë besim të pilotëve, edhe Ferrari përmirëson cilësitë dhe sidomos rezultatet. Fituesi i vendit të dytë në Çmimin e… Read more »

Briatore: Ferrari e ka humbur titullin

Briatore: Ferrari e ka humbur titullin

Flavio Briatore, drejtor i ekipit Renault kur piloti aktual i Ferrarit Fernando Alonso fitoi dy tituj kampion me skuderinë franceze, thekson se “Ferrari duhet të fillojë të përqendrohet në makinën… Read more »