s Lajme nga Futbolli | Fudbolli Shqiptare | Lajme Fudbolli Shqip | Lajmet e fundit nga Fudbolli - www.Zemra.Org
List/Grid

Futboll Subscribe to Futboll

Komentatori Shakohoxha çmend serbët dhe maqedonasit me këtë koment

Komentatori Shakohoxha çmend serbët dhe maqedonasit me këtë koment

Dritan Shakohoxha sonte në mbrëmje ndërsa gjatë komentit për golin e parë të Shkëndijës së Tetovës ndaj çekëve të Mlada Boleslav e vlefshme për turin e tretë të Europa League,… Read more »

Ibrahimovic përlot suedezët me këtë mesazh

Ibrahimovic përlot suedezët me këtë mesazh

Pas largimit nga Përfaqësuesja e Suedisë, Zlatan Ibrahimovic ka shkruar një mesazh emocionues i cili ka përlotur të gjithë. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Ibrahimovic përcjell mirënjohjen për… Read more »

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares. Fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe një milion euro shtesë si bonus…. Read more »

Gostivari i veçantë me dy futbollistët shqiptar Admir Mehmedin dhe Shkodran Mustafin që shënojnë në Euro 2016

Gostivari i veçantë me dy futbollistët shqiptar Admir Mehmedin dhe Shkodran Mustafin që shënojnë në Euro 2016

Pas Kombëtares Shqiptare të futbollit, janë dy futbollistët shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi dhe Admir Mehmedi të cilët kanë zgjuar emocione të jashtëzakonshme te shqiptarët anembanë ku jetojnë, pasi që… Read more »

Vjollca Izeiri në Dublin e referoi ndeshjen kualifikuese për “Euro 2017” midis Irlandës dhe Malit të Zi

Vjollca Izeiri në Dublin e referoi ndeshjen kualifikuese për “Euro 2017” midis Irlandës dhe Malit të Zi

Referja e vetme shqiptare në Maqedoni, Vjollca Izeiri po prezanton vendin dhe kombin denjësisht në arenën ndërkombëtare të futbollit. Gostivarasja Vjollca Izeiri ka qenë asistent refere në ndeshjen kualifikuese në… Read more »

Ndeshja më e çmendur, 6 kartonë të kuq, 7 gola dhe përmbysje rezultati

Ndeshja më e çmendur, 6 kartonë të kuq, 7 gola dhe përmbysje rezultati

Futbolli është i paparashikueshëm, të gjithë e dimë këtë, por kjo ndeshje mund të hyjë në historinë e sportit si ngjarja më e çmendur sportive që kemi parë ndonjëherë. 6… Read more »

Jakupi, talenti shqiptar nga fshati Forinë prezantohet te Karabukspor

Jakupi, talenti shqiptar nga fshati Forinë prezantohet te Karabukspor

Bedri Jakupi, mesfushori i talentuar nga fshati Forinë (Gostivar) ka bërë një hap të madh në karrierë. Ai nga dita e hënë është pjesë e skuadërs turke Karabukspor në Turqi,… Read more »

Gostivari feston si asnjehere me pare kualifikimin e Kombetares ne Europian

Gostivari feston si asnjehere me pare kualifikimin e Kombetares ne Europian

Bejta inspektoi punimet për ndërtimin e tribunës në Stadiumin e qytetit të Gostivarit

Bejta inspektoi punimet për ndërtimin e tribunës në Stadiumin e qytetit të Gostivarit

Gostivar, 14 shtator – Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, ndoqën nga afër punimet për ndërtimin e tribunës në Stadiumin e madh të… Read more »

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Shqipëria ka fituar betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, duke marrë 3 pikët e ndeshjes së ndërprerë 14 tetorin e shkuar me Serbinë. 9 muaj… Read more »