s Kosova | Lajme Nga Kosova | Risi ne Kosove | Ndodhi ne Kosove | Politika ne Kosove - www.Zemra.Org
List/Grid

Kosova Subscribe to Kosova

Ilaz Hysaj: Ne e kemi vra këtë djalë

Ilaz Hysaj: Ne e kemi vra këtë djalë

Kur një student 26 vjeçar vritet apo vetvritet në paraburgim , pa marrë parasyshë arësyet, sistemi i drejtësisë, me të gjitha hallkat, vëhet para përgjegjësisë faktike. Por jo vetëm drejtësia,… Read more »

Inspektori i SHIK-ut: Shërbimi maqedonas dha dy milionë euro për vrasjen e Begut e Mirsadit

Inspektori i SHIK-ut: Shërbimi maqedonas dha dy milionë euro për vrasjen e Begut e Mirsadit

Ish eprori i lartë i UÇK-së, G2, TMK-së dhe pjesëtari i Shërbimit informativ të Kosovës (SHIK), Naim Miftari përmes një dëshmie ekskluzive për “Lajm”, shpalos informacione tronditëse që thotë se… Read more »

Ja se kush i rrahu rojet dhe e kalli lokalin e KALLASHIT (FOTO – VIDEO)

Ja se kush i rrahu rojet dhe e kalli lokalin e KALLASHIT (FOTO – VIDEO)

Super valltarja me nofkën e njëjtë me emrin e mjetit që Hashim Thaçi nuk e ka prekur me dorë gjatë luftës, siç deklaroin ai vetë kur thotë se ka qenë… Read more »

Kosovë, aksion si nëpër filma, policia terrorizon qytetarët amerikanë (VIDEO)

Kosovë, aksion si nëpër filma, policia terrorizon qytetarët amerikanë (VIDEO)

Dy shtetas amerikanë në Kosovë, Jonay dhe Olga Jonay kanë menduar se kanë rënë pre e dy kriminelëve të armatosur. Por, njerëzit që po u drejtonin armët ishin pjesëtarë të… Read more »

Beg Rizaj në krah të Triumf Rizës kundër Enver Sekiraçës

Beg Rizaj në krah të Triumf Rizës kundër Enver Sekiraçës

Natën që Triumf Riza e kishte rrahur Enver Sekiraçën, në krah e kishte Beg Rizajn. Prania e tij dëshmohet nga videoincizimet dhe fotografitë e siguruara nga Insajderi, të nxjerra nga… Read more »

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Duket se zgjedhja e Hashim Thaçit si President i Kosovës është duke u marrë me rezerva nga shtetet mike. Pasi që nga zgjedhja e tij, ai nuk u urua as… Read more »

Për djegien e lokalit “Kobra City”, flet Kallashi (VIDEO)

Për djegien e lokalit “Kobra City”, flet Kallashi (VIDEO)

Lokali i valltares së njohur me nofkën Kallashi, në fshatin Landovicë të Prizrenit, është djegur në orët e hershme të ditës së enjte. Nga ky incident lëndime morën dy roje… Read more »

Rrëfimi i “Kobrave” pas Zjarrit te lokalit te KALLASHIT (VIDEO)

Rrëfimi i “Kobrave” pas Zjarrit te lokalit te KALLASHIT (VIDEO)

Një rojtar i lokalit në pronësi të valltares Donjeta Kasumi- Kallashi rrëfen për sulmin e sotëm. Uran Badallaj, një nga rojat e valltares Donjeta Kasumi- Kallashi, në një bisedë ekskluzive… Read more »

Vazhdojnë ndihmat për familjen Dibrani, iniciator ishte Labinot Tahiri

Vazhdojnë ndihmat për familjen Dibrani, iniciator ishte Labinot Tahiri

Familja Dibrani nga Kishnica e cila para 4 ditësh u vendos në banesën e re falë ndihmës së njerëzve bamirës, sot ka pranuar edhe disa mjete të grumbulluara. Sot kryefamiljari… Read more »

17 vjet nga rënia e dëshmorëve Talla, Maliqi dhe Durmishi

17 vjet nga rënia e dëshmorëve Talla, Maliqi dhe Durmishi

Para 17 vjetësh në Prishtinë kanë rënë heroikisht dëshmorët Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi. Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi, më 2 dhjetor 1998 ranë në një… Read more »