Kronika e ZezeLajmeMaqedonia

Kushërirët që i pastrojnë problemet me thikë

Dy banorë të fshatit PirokTetovës, Llokman Zeqiri (42) dhe Adnan Zeqiri (34), me grushta dhe thika kanë pastruar problemet rreth pronës, pardje mbrëma në fshatin e tyre, raporton MPB.

Pasi që janë rahur me grushta, të dy kanë vendosur qe luftën ta vazhdojnë me thika.  Lëndimet më të mëdha i ka marë A.Z, i cili ka përfunduar me plagë në stomak dhe fytyrë. I lënduari është dërguar në qendrën Klinike në Tetovë, kurse ndihmë mjekësore i është ofruar edhe kushërinit të tij i cili ishte më pakë i lënduar.

Policia ka kryer hetimet në vendin e ngjarjes dhe vazhdon me ndriçimin e rastit.

Ne vazhdim do të lexoni rrëfimin nga Adnan Zeqiri

“Un jam personi qe me ka ndodh rasti 100% rasti ka ndodh ne vitin 2009 .12.jan ne ora 20:40 u  nisa per ne qender te fshatit iste acar shum ftohet ate nate ishte nate me e ftohet e vitit pa pritmas mu afrua nje njeri ishte ter jo apsolutisht 90%ishte ter e ktheva koken mas te shikoje kush po vjen menova donje kusheri ose shok i imi qe den me me tremb me be  shaka por nuk ishte ashtu aj ishtepersoni me emrin LLOKMAN ZEQIRI nga f.pirok tetove I LINDUR ?1966 sjam shum i sigurt per datlindjen,me goditi ne fitir afer veshit u mundova me u  mbroj por gjaku filloj me me redh filova me ndjej eren e ghakut me kapu paniku filloj dhembja e fort filova mos e ndjej doren e majt edhe kemen edhe rrash ne gjuj llokman zeqiri ish  largua 15 metra edhe me shikonte per fat te keq timin nuk kalonte asnje njeri ne moment smundesha me u cu ne kemb kur e pa llokmani se smujna me u cu aj filoj me ardh drejt  meje e kuptova se don me me shpu ende me thik skisha forc isha ne stres plot me gjak vetem e vetem e vura doren afer zemres doren e djatht se edisha se don me me vra mu  afru edhe me goditi ne stomak edhe 3 her,edhe u zhduk iku,prisja t vije mas shpine por nuk erdh,zoti me dha jet zoti me ndimoj edhe u cova eca ashtu i plaguar 4 her me thik nisa  ruges per te mjeku am afro 100 m?arita atje doktori kishte vetem koridorin hapur dhe nuk kishte njeri atij e thira per emri nuk ishte provova deret ku punon mjeku nuk ishte dola u  ula ne shkall edhe kisha dhembje te madhe smunem me pershkrua me fjal sum keq ndihesha mendojsha se erdh fundi jetes time aq ishte,me shkoj mendja tek femijet i ka 3 femij  kurse femijt edhe gruaja ishin tek gjishi tek baba i gruas gjishi ashte afro 50 metra afro klinikes private ku edhe asht mjeku am i imi dhe familes time AMET RAMADANI NGA  F.PIROK (MEDIKUS) me erdh nje forc u cova ne kemb por kisha shum etje me pihij shum uji asnjeher nuk me eshte pij aq shum uj ne jeten time,vazhdova dek gruaja tek femijet  tek gjishi u trokita ne dritare doli gruaja me pa krejt gjak edhe filoj paniku femiejt dolen me pan me gjak sedi sa keq isht aj moment per mua skam fjal si te pershkruaj moemntin  timin tragjik,ne moment ruges ka kalua djali tezes gruas me auto edhe asht kthije prap edhe vin tek shpija gjishit ku edhe un isha i gjakosur edhe ashtu ne moment moren nje qebe  me futen ne auto tek autoja e ERDUAN OSMANIT me derguan ne spitalin e tetoves aritem ne spital por shpejt me ndimuan dr. fillova te hubja pamjen per arsijen qe humba 2,8 dl  gjak ashtu me than dr, kur dola nga spitali,koj asht nata me e keqe jetes time per asnje faji si kem ber atij njeritu i njejti njeri nuk ka be 4 minuta burg i njejti person punon si  arsimtare ne SHOKLLEN F/. LIRIA TETOVE, asht pak e quditshme dhe jo e kapshme por ju jap fjalen se un nese ka mundesi do doli haptas ne ter boten se si frigohem askujt  vetem  krijuesit zotit  se kuptoj me ket veper te rend mos te shkoje ne burg te mesoj nxenes shqiptare kjo ashte dicka apsurde dhe e pa kapshme,ishim ne gjiq por gjikatsi me emrin SADULLA I. nga  f.bogovine i punsuar ne ghiqin e tetoves e hoqi nga akuza se personi me emrin llokman zeqiri qenka brojtur shum e pa shpjegushme kerkoj te hapet kjo ngjarje se jam i papunsuar  dhe skam forc me jam i lodhet nga krejt gjerat redh meje ju lutem kerkoj ndihem qe kjo gje te behet ose te shpallet se vetet drejtat e njeriut ne ket shtet jan duke u shqipur shum  vecenarisht nese je shqipetre edhe kafsha si kafsh ka te drejtat e veta un si  njerij kerkoj drejtesin nuk kerkoj para nuk kerkoj fam kerkoj drejtesin se jam i mposhtur nga krejt qe  egziston ne ket shtet pa emer.”

zemraorg

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button