Teknologji

Nokia prezanton XR20, telefonin e ri me qëndrueshmëri të madhe

Siç është premtuar, HMD Global sapo ka njoftuar një telefon për të cilin thotë se nuk do të ketë më kurrë nevojë për mbrojtje.

Kjo falë standardit të prodhimit “të gradës ushtarake”, që posedon ky model dhe që garanton qëndrueshmëri dhe cilësi të madhe. Kompania, megjithatë, po njofton edhe telefona të tjerë, përfshirë një version modern të modelit shumë të njohur Nokia 6310 klasik.

Anëtari më i ri i linjës Nokia X, XR20 ka një trup të hijshëm që është në përputhje me standardin MIL-STD-810H, dhe në të njëjtën kohë vjen pa skaje të mëdha dhe të trasha dhe duket si një telefon “normal”.

Pjesa e përparme mbrohet nga Gorilla Glass Victus më e fuqishme e Corning, e cila premton mbrojtje gjatë gjithë jetës nga të gjitha anët.

Për fat të mirë, Snapdragon 480 5G është një procesor modern dhe 6 GB RAM do të jetë më se e mjaftueshme për aplikacione dhe lojëra që do të ekzekutoni në një ekran 6.77 inç me rezolucion 2400 × 1080.

Pavarësisht nga kamerat, lentet e të cilave janë katrore, telefoni ka vetëm dy kamera, një sensor kryesor 48MP dhe një ultra të gjerë 13MP.

Kompania njoftoi gjithashtu mbërritjen e Nokia C30, me veçori edhe më të reduktuara.

Ajo që është interesante për këtë, përveç softuerit Android 11 Go Edition, vjen me një bateri 6000 mAh që premton tre ditë jetë. Sidoqoftë, është një telefon i nivelit fillestar, por ajo që është e mirë, vjen me një çmim të lirë.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button