Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!
Browsing Tag

Aforizma

Aforizma të Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Një njeri i famshëm e humb dinjitetin sa më nga afër ta shikosh. Kushtetuta duhet të jetë e shkurtër dhe e paqartë. Njeriu duhet të luftojë më shumë për interesat e tij se për të drejtat e tij. Një pikturë ka më shumë vlerë se…

Thenie te Mencura

Paaftësia për të heshtur paraqet një nga dështimet më të mëdha të njerëzimit. Walter Bagehot (1826 – 1877); Ekonomist dhe kritik anglez Është shumë më fisnike t’i shmangesh situatave të pakëndshme përmes heshtjes sesa t’i tejkalosh ato…