s Dashurohen | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Dashurohen

Meshkujt dashurohen tri herë më shpejtë se femrat

Meshkujt dashurohen tri herë më shpejtë se femrat

Studimi i ri nga Universiteti i Pensilvanisë konfirmon se meshkujt bien në dashuri tri herë më shpejt se femrat. Femrat janë më pragmatike kur bëhet fjalë për dashuri, ndërsa fjalën… Read more »

Te martuar por në dashuri me dikë tjetër

Te martuar por në dashuri me dikë tjetër

Sipas një studimi slloven të bërë së fundi, çdo i pesti person i martuar është i dashuruar në tjetërkënd. Zakonisht personi tjetër në të cilën dashurohen të martuarit është kolegu… Read more »

Meshkujt dashurohen pas takimit të parë, femrat pas të gjashtit

Meshkujt dashurohen pas takimit të parë, femrat pas të gjashtit

Sipas një studimi më të ri, për dallim nga femrat, meshkujt kanë nevojë për shumë më pak kohë për t’u dashuruar. ‘Gjinia e fortë’ e fal zemrën pas një buzëqeshjeje… Read more »

Angelina Jolie me film per Bosnjen

Angelina Jolie me film per Bosnjen

Angelina Jolie ka hedhur poshtë polemikat e shkaktuara për filmin Bosnjës nën regji të saj, duke këmbëngulur se ajo ka përkrahjen e gjithë stafit të saj dhe liderëve boshnjakë. Pjesa… Read more »