VIP

Angelina Jolie me film per Bosnjen

Angelina Jolie ka hedhur poshtë polemikat e shkaktuara për filmin Bosnjës nën regji të saj, duke këmbëngulur se ajo ka përkrahjen e gjithë stafit të saj dhe liderëve boshnjakë.

Pjesa më e madhe e xhirimit të filmit të patitulluar, që tregon një histori të dashurisë gjatë luftës së Bosnjës, tashmë kanë përfunduar, por pikërisht në përfundim të tyre autoritetet boshnjake e tërhoqën lejen për bukuroshen, pas ankesave të nënave boshnjake se filmi është fyes, pasi sheh një ushtar serb të dashurohet me një boshnajke muslimane.

“Është një person këtu të cilit i pengon ky film. Shumica absolute e njerëzve, popullata, stafi, kryeministri, presidenti, të gjithë më kanë mbështetur”, theksoi Jolie.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button