LajmeShqiperia

Adriatik Coli i “Bandës së Durrësit” lirohet nga burgu pas dënimit për 7 vrasje

Adriatik Coli, një ndër anëtarët e “Banda e Durrësit”, është liruar nga burgu.

adr

Ai ishte dënuar me burgim të përjetshëm për shtatë vrasje në vitin 2006.

Por Adriatik Coli ka përfituar zbritje të dënimit, për shkak se bashkëpunoi me drejtësinë dhe bëri të mundur kapjen e 16 anëtarëve të tjerë të kësaj bande dhe vërtetimin e akuzave për ta. Coli u dënua për këtë arsye me vetëm 10 vite burg.

Ai ka ndryshuar identitet tashmë dhe mësohet se pas përfundimit të burgut, është larguar për të jetuar jashtë Shqipërisë.

Show More

Related Articles

Back to top button