KosovaLajmeMaqedoniaShqiperia

Ja Tradhëtarët Shqiptarë me Emra e Mbiemra

Mushk Jakup ibraj,morri armen serbe dhe vrau ne pragun e shtepisë, Sylejman Miftar Bajramin dhe iku ne Serbi ku gezon edhe pensionin.

016

*Në dhomen e tij ka mbajtur trobojnicen e Rankoviqit dhe beri serbizimin e gjakut serb ne familjen e tij, gje qe nuk ka ndodhur nder shqiptaret

*Me emer dhe mbiemer ne Hagë, mbron Milosheviqin

*Tradhtaret e kan plumbin hak (Avni Rrustemi) *Tradhtaret te mos kalojnë pranë varreve te deshmoreve,sepse dheu i tyre nuk duron te qenmen e tyre,mbi faqen e tokes (Sami Frasheri)

*Reshat Badallaj, kujdes se po te vrasin dhe po bejne atentat ne ty,qente e UDB-es dhe zagaret e Titos,sepse ata edhe sot bashkepunojn me BIA-an serbe! (miqte,shoket…)

*E kam hudhur koken ne torbe dhe do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje. Zagaret e pushtuesit edhe pse kafshojn hajnisht,nuk lehin sert. Ketyre vetem qente iá peshurrin varrin me lezet. Keta qen te Titos,spiunet e UDB-es dhe OZN-as, i kane ra sakice burrave te kombit prapa kurrizit.Pushka top ju befte! (Reshat Badallaj)

*Turpi nuk gjendet ne rrugë,por ne shpirtin e kriminelit.

(J.G.Herder,Besimi i kontrolluar)

*Vritmeni,por mblidhmani gjakun,se do ju duhet bijeve tuaj,per te shkruar gjuhen e bukur shqipe.

(Petro N. Laurasi)

*Endrrat me te bukura te lirise jane endrrat e burgut. (Shiler,Burgu)

*Le t´ju marrin neper goje, t´ju perqeshin,t´ju denojne,t´ju burgosin,e madje, edhe t´ju varin,por publikoni mendimin tuaj (Pol-Luj Kurije,pamfletist, francez)

*Nuk mund ta mshefi gezimin para jush:Dite me pare, u ktheva nga Kosova dhe se kudo ne rruge,ne dasem,hotel,autobus,kafene… flisnin per shkrimet e mia. Zemra me eshte bere mal

*Luteni shumë te gjithë ata qe kane fakte me shkrim per te gjithe argatet e pushtuesit;milicet,gjyqtaret,prekuroret,spiunet,tradhtaret,klyshet e Titos, te Drazh Mihajlit, qofte edhe nje fjale kane thene kunder shqiptareve te me dergohen. Edhe pse cdo dite,vijne tek une me qindra letra,por pa argumente nuk i pranojm. Falemnderit!

Shkruan:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI/FK,ZIK…

Policia lokale e formuar nga pushteti okupues i Serbisë ka dalë si produkt i organizatave antikombëtare të formuara nga shqiptarët lojalë të Serbisë. Një numër i konsiderueshëm i shqiptarëve lojalë kanë qenë të inkuadruar në njësitë paramilitare serbe. Në policinë lokale janë organizuar edhe disa romë, të cilët gjatë ofenzivave kundërshqiptare krahas policisë e ushtrisë serbe i dogjën e plaçkitën shtëpitë e shqiptarëve. Policët lokalë instruksionet për punë i merrnin nga inspektorët e policisë serbe në nivel komunash, kurse për veprime politike nga kryretradhtarët dhe mediatorët politikë të policisë lokale Muharrem Ibraj, Faik Jashari, Xhafer Gjuka, Bajram Haliti etj.

E ashtuquajtura polici lokale, e formuar zyrtarisht nga pushtuesit serbë në vjeshtën e vitit 1988, bartë përgjegjësi të mëdha për krimet e kryera mbi popullin shqiptar. Ata organizuan dorëzimin e armëve, duke dalë para kamerave televizive serbe e të huaja dhe duke u prononcuar haptazi kundër popullit shqiptar.

Njëri ndër kolaboracionistët dhe prijësit më famëkëqinj të të ashtuquajturës “polici lokale”, i cili mori armët e pushtuesve serbë për të luftuar kundër shqiptarëve, është edhe shqipfolësi Mushk Jakup Ibraj me të bijtë e nipat nga Osek Hyla e Gjakovës, të cilët ndërmorën një varg ekspeditash ndëshkimore kundër popullsisë shqiptare, duke ngritur postblloqe, duke organizuar një varg vrasjesh, qindra arrestime, rrëmbime, burgosje e bastisje të shqiptarëve. Ata kanë kryer krime të rënda kundër popullit shqiptar, siç është rasti i ekzekutimit të Sylejman Miftar Bajramit, para familjes, në oborrin e shtëpisë së vet, në Osek Hylë nga ana e të birit të Mushk Jakupit, kolaboracionistit Muharrem Ibraj.

Mushk Jakupi, i shtyrë nga epshe sadiste dhe me shëmtinë e shpirtit satanik, bashkë me të afërmit e tij, gjithnjë ka tentuar ta nëpërkëmbë nderin e popullit të shumëvuajtur shqiptar. Ky i shitur mohoi komb e atdhe. Në vend të flamurit kuqezi, në odën e tij qëndron „trobojnica” sllave, si trashëgimi e Rankoviqit dhe e dorës së zezë të OZN-ës e UDB-së, që s’lanë gjë pa përmbysur… Familja e Mushk Jakupit që nga koha e Rankoviqit ishte bërë çerdhe e ndyrë e udbashëve dhe policëve të regjimeve gjaktare serbe, duke e bërë veten të vdekur për së gjalli. Ai bëri serbizimin e gjakut dhe të familjes, gjë që shumë rrallë ka ndodhur ndër shqiptarët. Ky satrap gjakatar, shërbëtor besnik i pushtuesve serbë rezignoi hijen e magjisë së zezë, e satanai do të rikujtojë gjithnjë mashtrimin e poshtërsinë e vet.

Piromanët sadistë e kolaboracionistët me damkë si Mushk Jakupi me të bijtë e nipat, Sali Shkreli me të bijtë, Mëhill Abazi me të bijtë e disa satrapë shqiptarë të sojit të tyre po notojnë në ujërat e turbullta të tradhtisë, si dorë e zgjatur e regjimit gjakatar të Beogradit, si “poverenikë” të pushtetit serb, herë si rankoviqistë me damkë, udbashë, bozhuristë, “jugosllavë”, kshilla të fshatrave” të caktuar nga policia serbe për dorëzimin e armëve pas ofensivës së shtatorit ’98 e “policisë lokale”, përmes të cilëve pushtuesit serbë me çdo kusht tentoi ta fusin vëllavrasjen mes shqiptarëve të Kosovës. Të tillët çkado që bënin, pa marrë parasysh kë vrisnin, ekzekutonin a torturonin, gjenin strehë dhe mbrojtje tek organet e pushtetit. E sa herë merrte krye pushteti serb ata silleshin me vrazhdësi demonësh kundër popullit shqiptar si krah i shovinizmit të shfrenuar serb, duke shkelur mbi gjakun e njerëzve të torturuar e të masakruar. Këta njerëz të ligj populli me të drejtë i quajti këlysh të Serbisë, të cilët nuk kanë vend në mesin e shqiptarëve. Këtyre tradhtarëve të kombit veprimet antikombëtare nuk ua fal dot as historia, as gjaku i derdhur për liri i bijve më të mirë të këtij populli. Mallkimi dhe dora hakmarrëse e popullit do t’i ndjekë pas ngado që të shkojnë.

Lista e policëve lokalë, përpiluar në bazë të librezave të gjetura në Gjakovë, më 25.9.1999

Ukë Mustafa (Babaj i Bokës, Gjakovë), Nikollë Nikolla (Dol, Gjakovë), Vilson Imeri (Brodosanë, Gjakovë), Prenë Prenaj (Novosellë e Epërme, Gjakovë), Pren Frrokaj (Plançor, Gjakovë), Nue Prenkaj (Plançor, Gjakovë), Nue upi (Ujzë, Gjakovë), Dedë Ndrejaj (Ramoc, Gjakovë), Binak Dema (Vogovë, Gjakovë), Ibrahim Sadrija (Berjahë, Gjakovë), Sokol Bajrami (Batushë, Gjakovë), Zef Jakaj (Novosellë, Gjakovë), Fran Marku (Doblibare), Preq Karricaj (Bitesh, Gjakovë), Martin Hasani (Bec, Gjakovë), Canë Salihu (Gërgoc, Gjakovë), Bajram Avdyli (Stubull, Gjakovë), Ramë Ibrahimi (Stubull, Gjakovë), Arif Rama (Molliq, Gjakovë), Ula Amizi (Ponoshec, Gjakovë), Mitar Hasanaj (Mejë, Gjakovë), Mehmet Çarri (Damjan, Gjakovë), Smajl Imeri (Nivokaz, Gjakovë), Muhamet Veseli (Molliq, Gjakovë), Rasim Beqaj (Rracaj, Gjakovë), Musë Sefsalihu (Damjan, Gjakovë), Hasan Hulaj (Skivjan, Gjakovë), Xhafer Halili (Bec, Gjakovë), Luz Hasanaj (Mejë, Gjakovë), Florim Rama (Piskotë, Gjakovë), Sylë Brahim Sylaj (-).

Lista e anëtarëve shqiptarë dhe romë të Partisë SPS (Partisë Socialiste të Serbisë) me qendër në Gjakovë, përpiluar në bazë të librezave të gjetura në Gjakovë, më 25.9.1999

Dedë Tetaj, Sami Cërmjani, Prenq Prenqa, Pashk Uka, Bardhec Uka, Hasan Kameraj, Safet Bela, Betim Kinoli, Rexhep Zena, Harmonije Gashi, Sulejman Bela, Enver Cermjani, Maxhun Shabani, Sinaver Gashi, Nue Prenga, Mhill Ndrecaj, Tunë Prenqa, Robert Milici, Zef Prenqa, Elbehar Goza, Metë Binakaj, Gjon Pnishi, Bajrush Kajtazi, Mhill Gojani, Ramadan Çekiqaj, Pashk Pashku, Pren Ndrecaj, Gazmend Ndrecaj, Hysen Berisha, Gjustë Tetaj, Sokol Ndreca, Hasan Kameraj, Leze Luli, Bujar Boneshta Feride Zejna, Hysrete Zejna, Xhelal Sefa, Xhelal Sefa, Pren Prenkaj, Pjetër Ndou, Sokol Isufi, Antoneta Gjini, Qerim Krasniqi, Gjon Laski, Pashk Radi, Rusmidin Boneshta, Muhamet Zllakuqani, Dan Gashi, Zef Ndreca, Mustafë Mustafa, Dedë Dushi, Luz Dushi dhe Prenq Biba, që të gjithë me qendër anëtarësimi në Partinë Socialiste të Serbisë në Gjakovë.

Nderkaq, ky faksimil origjinal, eshte publikuar per here te pare, ne librin tim te trete:”VERRINI NEPER LUFTERA”. Keta shqiptarshitur,keta tradhtar jane dekoruar nga cetniket per vrasjen,burgosjen,rrahjet e shqiptareve. Shih per kete, nje klysh i tyre,nje milic, qe e ka emrin ne liste,per krime kunder shqiptarve,me kishte derguar selam se perse ja kam shkruar emrin? I percolla “xhevap” keti kokederri se te kerkoj pergjigje te Radivoje Çaloviqi e jo te une. Te kerkoj pergjgjigje te krimet e veta qe i ka duart e perlyera deri ne brryl me gjakun shqiptar.Dhe nuk u ndala,botova tri here radhazi kete faksimil dhe do ta botoj sa te jem gjalle. Ju klysh te UDB-es serbo-çetnike qe jeni ne liste, tregoni popullit:PERSE U DEKORUAT NGA GJAKATARET SERO-ÇETNIK?

Kur ishim te ri, ne shkolle te mesme,tregonim vica:Perse milicet i kane pantullanat me nga nje vije anash? Pergjigjja:Sepse nuk e dijn ka eshte e mbara. Si i thone fjales kane qene hajvan dhe kjo u vertetua plotesisht!

EMRAT E SPIUNEVE DHE TRADHTAREVE TE KOMBIT NE TERE KOSOVE

BIA SERBE

 1. Mehmet Shoshi -spiun( Ministër i Udbes)- merrte vetë pjesë në torturimin e të burgosurve
 2. Fevzi Ajvazi – spiun
 3. Jusuf karakushi -spiun udbash më vonë ministër i Udbes
 4. HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetëror(UDB-së)në Prishtinë;
 5. NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencës dhe Administratës së Përgjithshme;
 6. DURAK JASHARAJ-ish-gjykatës hetues;
 7. HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
 8. DURMISH KOÇINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
 9. SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatës;
 10. FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
 11. Ymer Osaj – gjyqtarë
 12. HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
 13. NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtëse në gjykim;
 14. ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES”;
 15. ALI OLLONI ish-gazetar i”Zërit të rinisë”
 16. FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit të Prishtinës(RTP);
 17. SKENDER MORINA,PRIZREN,Kryeprekuror publik,kerkoi denimin prej dhjete vjete deri me vdekje per mua,Reshat Badallajn
 18. SYLEJMAN LIMANI,gjykates hetues,Prizren, kerkonte denimin me vdekje per mua Reshat Badallajn
 19. PJETER PERGJOKA,gjykates,Prizren,tani avokat, me denoi me tete vjete,ka qene kasap i shqiptareve,ka denuar edhe heroin e kombit,Remzi Ademajn dhe shume te tjere.

Per spiunet dhe tradhtaret ne zonen kufitare,kliko google, dhe lexoni te gjitha me fakte, nga autori i keti shkrimi R.Badallaj,me titull: “Udbashet dhe tradhtaret ne zonen kufitare”

Udbash që torturonin të burgosurit

 1. Bafti Jakupi,
 2. Lutfi Ajvazi
 3. Ejup Bajgora
 4. Mehmet Haskaj
 5. Ibush Kllokoqi, i vrare si tradhtar,lexo google nga R.Badallaj
 6. Drago Dragojeviq, lexo google nga R.Badallaj
 7. Muharrem Dana,lexo google nga R.Badallaj
 8. Sllobodan Mijoviq
 9. Asllan Sllamniku
 10. Shefqet Hashani
 11. Zenun Shala
 12. Naip Hoxha
 13. Refik Tashi
 14. Metush Sadiku
 15. Zejnullah Shala
 16. Hasan Mehmeti
 17. Shefqet Obria
 18. Faik Nura
 19. Metë Kuqi (kerko google nga autori R. Badallaj)

PAK A SHUMË TË GJITHË KËTA GJENDEN EDHE të ” DOSJA ADEM DEMAÇIT”.

Vazhdojmë me të tjerët:

 1. Metush Latifi – gjyqtarë
 2. Tadej Rodiqi – gjyqtarë
 3. Hilmi Zhitia – gjyqtarë
 4. Nexhat Ajro – prokuror
 5. Mehmet Maliqi – Ministër i udbes ( babai i Skëlzen Maliqit;kerko google nga autori R.Badallaj)
 6. Isak Nishevci – gjyqtarë..

Të tjerë që qiten në kurtha rininë studentore:

 1. Rrahman Kastrati ( oficer Jugosllav dorë në burgosjen e Gjyle Krasniqit)
 2. Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje
 3. Hasan Murena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta të gjithë ushtarë shqiptarë ( Zëri I Kosovës numri 6 viti 1983 faqe 15).
 4. Sadik Blakaj nga Komuna e Istogut në bashkëpunim me udbashët Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur në kurthë plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, të dy nga Gjilani… Më vonë ky Sadik Blakaj ka shkuar në Paris i cili ma vonë e ka qitur në kuthë Hysen Gegen i cili u dënua me 13 vjet Burgë..
 5. Hasan Cërvadiku – profesor udbash në Prishtinë ( profesor në shkollën kulturologjike ku qenë burgosur dy nxënës të asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)
 6. Halil Mujë Kabashi i fshatit Gjurakoc
 7. Ismail Horri – nga Istogu
 8. Sami Aliçkaj fshati Carrabreg (të dhëna më të hollësishme rreth bëmave të tyre mund të gjenden të ( Zëri I Kosovës numer 5 viti 1983 faqe 15)
 9. Isuf Pllana fshati Shtitaricë ish-arsimtar i historisë në Obiliq (Zëri I Kosovës numer 7/1983 faqe 14)
 10. Gani Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babë e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
 11. Istref Sadiku udbash – fshati Shushicë Istog njihet si UDB-ash i ashper gjate torturave kundër Shqiptarve në Zyrat e UDB-es dhe çelit e Burgjeve në Pejë ( 7/83 zëri I Kosovës).
 12. Zenun Çelaj, profesor i kimisë dhe Rrahim Përçuku ( që të dy profesor të QAMO” Muharrem Bekteshi. Vushtrri) ( zëri I Kosovës numer 7 viti 1983
 13. Rexhë Zeqiraj nga Pasjaki afër Gjilanit i njohur si Rexhë Pasjaku vegël e Selim Broshës,ky i fundit i vrare si qen,lexo google R.Badallaj
 14. Bajram Troshupa, – arsimtar i fiskulltures në Prishtinë
 15. Klodina Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolë Shirokes)
 16. Fatmir Rexhepi, – aktivist i LSP punonjes të Prishtinës ( Lidhja Demokratike e Kosoves,është zgjedhur Ministër i Punëve të Brendshme në Qeverin e re të A. Qekut)
 17. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( AAK,dikur sekretar në Qamo ” Milladin popoviq ( normalja e Prishtinës)
 18. Hasim Milici fshati Papaz komuna e Ferizajt
 19. Januz Loshi udbash Skënderaj
 20. Bahtir Asllani i Makermalit ( Zëri i Kosovës numer 4 viti 1983 faqe 15)
 21. Vuksan Vuksanaj, udbash që përcillte emigracionin në Nju Jork
 22. ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushë Komuna e Deçanit.
 23. Demë Muja Pejë, udbash plagos për vdekje tre fshatarë të Radavcit dhe për këtë as edhe një ditë nuk mbanë burgë.
 24. Bajram Fazliu ose Bajram Çarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejë
 25. Izet Imeri Komogllavë Ferizaj
 26. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
 27. Asllan Hetem Ibrahimi Gadime e Epërme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte në udbë…
 28. Agim Tasholli – Gadime e Ulët, nip i kryeudbashit Faik Dudushi
 29. Faik Dudushi . kryeudbash
 30. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
 31. Ahmet Deliu , Podujevë
 32. Ahmet Ahmeti gjykatës
 33. Sokol Osman Oruqi – Turiqevc Skënderaj
 34. Maliq dhe Fatmir Sheholli ( babë e bir),- ky i dyti edhe sot punon për UNMIKUN..
 35. Nijazi Hasani fshati Rakovicë,ndryshe quhej Nijazi Kisha ( për të gjithë këta mund të lexohet në Zërin e Kosovës numer 10 viti 1984 si dhe në ZIK numer 5 viti 1985).
 36. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis në shkollën e mesme 8 Nëntori në Podujevë
 37. Ramiz Shehu ” Hitleri” mësues
 38. Ukë Muçaj , – gjykatës në pejë
 39. Nezir Sherifi udbash në Ferizaj
 40. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrë e grua njeri dhender i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..
 41. Xhafer Qorri(i vrarë nga një police magjup gjatë luftës se fundit ne trafastacionin e Drenasit,përndryshe ky kishte dorë ne masakrat e Qirezit,Likoshanit dhe Abrise).
 42. Hamze Shtutica(njëjtë sikur Xhafer Qorri,por ky i vrarë pas luftës
 43. Zenel Hoti nga fshati Godanc i Drenasit
 44. Mehmet Loci, spiun, lexo google nga:R.Badallaj

EMRA TJERË TË SPIUNËVE:

 1. Zymer Maqastena – spiun
 2. Ibush Arifi – bashkpuntor i udbes me të bijtë nga Bakshia
 3. Murat Zhevelli
 4. Ibër Hasku – udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
 5. Januz Haklaj, – spiun
 6. Hysen Prushi – bashkëpunëtor ,lexo google nga:Reshat Badallaj
 7. Shaban Abazi
 8. Ramë Ademaj – udbashë Pejë
 9. Istref Sadikaj – UDB-ashë Istog
 10. Sherif Balaj – UDB-ash Pejë
 11. Ramë Ademi – kryeudbashë Pejë
 12. Rrahman Zylfiu – udbashë Kumanovë
 13. Rabit Zylfiu ( ishte dërguar në Turqi për të bërë atentat në Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky në një proqes gjyqesor edhe kishte pohuar këtë gjë se: ” ishte dërguar për të përcjellë një emigrant shqiptar nga Jugosllavia) – për këtë më hollësisht shkruan ” Zëri I Kosovës” numër 6 viti 1983..
 14. Behxhet Jashari – udbash hajdut
 15. Behxhet Behxheti – Shkup
 16. Januz Panjolli – Shkup ( Zëri I Kosovës numer 7 vitit 1983
 17. Rexhep Musliu – Shkup
 18. Hasan Abazi – historian Kërçovë
 19. Selman Sadiku –
 20. Nexhemedin Rustemi – Kërçovë
 21. Hamit Hamiti ( dëbohet nga Shqipëria si agjent i udbes dhe vazhdon punën në Maqedoni, pra kjo verteton që Jugosllavia tentonte të dergonte spiun në Shqipëri të cilët gjoja si të përndjekur nga serbet…pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe ky kishte vazhduar punën e tij në SPB të Maqedonisë ).
 22. Zylal Abedini – udbash SPB Maqedonise
 23. Abdyl Zhuta – udbash Ohër
 24. Edin Marku – udbash Dibër
 25. Ajrush Toska – udbash Strugë
 26. Sherif Trema – udbash Kërçovë
 27. Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).
 28. Mehmet Hasku – udbash Pejë
 29. Halit Deliu – spiun nga Majaci
 30. Xheladin Beçiri – udbash Deçan
 31. Kristë Gegaj -Gurakoc Istog ( personalisht shkon dhe burgosë Emine Mahmutajn)
 32. Xhelil Shala – Hade
 33. Nijazi Limanowski ( Limani)
 34. Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)
 35. Esat Limani – arsimtar bilologji
 36. Mustafa Abedinoski
 37. Qamil Muhagjeri ( udbash në ambasaden e e Jugosllavis në Tiranë – ma vonë e patën dërguar në Cyrih për të përcjellur emigracionin ( zëri I kosovës 7-8 gusht -shtator) 1986
 38. Nezir Sferifi – udbash Ferizaj
 39. Enver Gashi – diplomat Cyrih
 40. Sali Bajrami, Ibush Maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka të gjithë nga Vrella ( Zëri I Kosovës 4 prill 1987)…
 41. Murat Shevelli
 42. Enver Shevelli
 43. Naser Shevelli – (inspektor)
 44. Ramadan Sermagjaj – (kryudbash) në Gjilan.

10. August 2012 um 12 · 0:0

YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

HALILOVIC SLAVENKO CHEF

KUCI HADJI 1957 SUVA REKA

KOSHI ASTRIT CHEF KUCI HADZI 1955 SUVA REKA, i biri i Latif Kuçit dhe nenes Naxhije Elshani-Kuci,me daten 29 mars e diel, 1981, me ka dalur deshmitar ne lokalet e UDB-es ne Prizren, per Demonstratat e vitit 1981,spiun i UDB-es, i udbashit, Latif Dulla. Ky qen, shume student kishte spiunuar ne UDB,ka shetitur kriminel Zhelko Razhnjatoviq-Arkan,neper Kosove,ka shetitur pese cetnik mjekerpalar,nipa te Drazh-Dragutin Mihajlit,por ky thote se kane qene Akademik dhe kurre nuk permendi emrat e tyre,naten ka bashkepunuar me Milan Shipken,kriminelin qe beri kasaphane ne Rahovec,akoma kerkon vdekjen e te gjithe shqiptareve dhe jo te serbeve,thote se nuk ka komb shqiptar dhe nuk thote se nuk ka komb serb, eshte bere maxhup,por ai thote ashkali,eshte hajn,ka ikur me ndihmen e Arkanit ne France,nuk guxon te kthehet ne Kosove, telefonon me emer te rrejshem neper familje shqiptare, i ka ikur vajza,dy djeme dhe gruaja,kerkohet nga shqiptaret,shpif,rrene,paguhet nga serbet per te perqare,askush nuk i beson.Ka mbetur si qen i zgjebosur… Me gjersish vetem klikoni google dhe shenoni haxhi kuci,spiuni degjone dhe zerin e tij,por kujdes te mos te shohin femija surratin e keti maxhupi,spiuni te UDB-es,kokepalare se trishtohen!Lexo google nga:Reshat Badallaj

DULAJ LATIF PRIZREN

 1. Emin Uka,Opoje
 2. Xhemali Shasivari,Brodosane,Opoje
 3. Bashkim Kacamaku,Prizren
 4. Zenel Celina,Prizren
 5. Daut Morina,Fortese
 6. Vesel Krasniqi,Drenovc,Malisheve
 7. Vezir Sela,Zym,Opoje
 8. Glauk Dulla,Korishe,Prizren

MICUNOVIC TOMISLAV

NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF

BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( Pjesemarres ne vrasjen e ENVER HADRIT NE BELGJIKE )

BOBAJ DESTAN SHABAN 02.07.1951. KABASH PRIZREN

ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF

THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE

Haxhi Latif KUÇI, si spiun i UDB-ës

ÇKA THOTË HAXHI SPIUNI PËR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMË RËNDË? (ORIGJINALE)

2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:

26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani çdo fjale qe flete shqiptari nga shpirti i tije varg e vije rrjedhin fliqesirat,me tradhetin Dhe per fytyre nuk marrohet fare ja merr gruan e vellaut e ma e keqja e shet vatanin e ne fund e vret kombin Po ta kisha forcen e zotit ne nje grope i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue se tane botes ere t’keqe i kane leshue i kan leshue shume te flliqta rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota qe u mesuan nga shqiptaret po t’me ngone kjo pari ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor i kusha bere grumbull ne nje grpe dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose Sot tri kambe t’prishta ka bota franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese qe te trija ore zot nuk e meritojn me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:

26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri A qen bir qeni,vra njerez fukara kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!

A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:

26 Qershor 2006 @ 11:19 am

Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!

Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!

Zot i madh je perendi qe ke force me bere çdo gje dhe ca dite pritni,pritni se po u vjenen drejtesia. Do te vajtoni per ndytesira qe ja bete shoishoit dhe per nje grosh leku e masakruat vellaun! Zot i madhe Perendi çka po pret mbi kete milet jepi haz me fuqin tende dhe vrer vjelle mbi keta! Po te lutem dite e nate dhe fshamen ,malkimin skam me ndale gjere sa te shoh qe po vepron duke i kalle keta katila! nese bahemi njeezi te medhenje shqiptar vraponi me marr intervista e t’mi pini fenat e mija , sepse nga  shqiptaret ika,

Lexo google:A ishte Haxhi Kuci,spiun i UDB-es… Video dhe degjoni vetem zerin e keti qeni te Arkanit dhe Milan Shipkes, ne vitin 1981, dergohet ne Prishtine nga udbashi Latif Dulla dhe fotografon shume student dhe dergon ne UDB-en serbe. Eshte disatncuar familja e tij,bile ne fund i ikin;femijte dhe gruaja. Ky qen per te shpetuar nga plumbi pas koke nga shqiptaret, e shpall veten te vrare dhe ik me ndihmen e babes se tij-Arkanit- Kete shkrim dhe shume shkrime tjera kunder keti qeni serb gjeni ne google nga Reshat Badallaj, te gjitha me fakte,faksimile, video…

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA

10. August 2012 um 12 • 0:0

YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999

UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN

Ky faksimil, per here te pare,publikohet nga autori Reshat BADALLAJ,botuar ne librin tim:”VERRINI NEPER LUFTERA”

Faksimili flet me shume se njemije fjale. Ky faksimil dhe disa faksimile tjera u kapen ne karakollin “Velko Vllahoviq” ne Vermice. Publikohet per here te pare nga une.Do publikohen edhe shume te tjera, qe mendohet se ishin patriot,nderkaq, ishin me zagaret e pushtuesit serboçetnik: Klikoni ne albaniapress.com dhe kerkoni shkrimin me titull:Udbashet dhe tradhtaret ne zonen kufitare.

zemraorg
Back to top button