s Milano, shkatërrohet banda kriminale e 11 “skifterëve” shqiptarë (Video) | www.Zemra.Org

Milano, shkatërrohet banda kriminale e 11 “skifterëve” shqiptarë (Video)

Një bandë prej 11 shqiptarësh që kryenin vjedhje në Milano është shkatërruar nga policia. Mediat italiane bëjnë të ditur se karabinierët kanë arrestuar 10 prej tyre, ndërsa njëri është në arrest shtëpie.

Ata hynin nga ballkonet e shtëpive, këpusnin kangjellat dhe vidhnin lirisht. Pasi u gjetën edhe tre automjete ku shqiptarët fshinin sendet e vjedhura nisën dhe hetimet për të gjithë grupin. Falë telekamerave të disa shtëpive u arrit të identifikoheshin, shkruan Top Channel.

Krahas shtëpive, vidhnin edhe dyqane, bëjnë të ditur mediat italiane.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.