Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Aksidentohet një autobus nga Gostivari me “Toyota” në Serbi. Dy femije te vdekur

21

Preshevë, 9 gusht -Një autobusë nga Gostivari është aksidentuar mëngjesin e sotëm në autostradën e korridorit 10 në Serbi.  

Një aksident me makinë në autostradë pranë Krnjevo afërt Velika Plana mëngjes, duke vrarë dy fëmijë, dhe 10 persona u plagosën, ka mësuar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Aksidenti u ndoq nga gjashtë automjete, dhe aksidenti ka ndodhur rreth 14:20, kështu që automjeti i udhëtarëve “Fiat”, targat e Beogradit, të cilat janë duke lëvizur korsi mesme nga drejtimi i Nishit në Beograd u rrëzua makinave targat “BMW” e Beogradit.

432432

Duke parë se ka pasur një prplasje, shoferi i automjetit, “Toyota” targa gjermane licencës, e cila ishte duke ecur pas tyre, ngadalësuar lëvizjen, megjithatë, u rrëmbye dhe goditi një autobus me shenjën e regjistrimit të Maqedonisë (në linjën Gostivar – Vienë).

Dy fëmijë (2008 dhe 2015 vit) nga automjeteve “Toyota” ka nënshtruar lëndimeve në spital në Smederevë, ndërsa 10 njerëz nga njësi të tjera, nga të cilat katër fëmijë jane të plagosur.

Një hetim skenë e krimit skena e një aksidenti është bërë nga Zëvendës Prokurori Publik. Me urdhrin e tij, shoferi i autobusit, shoferi nga Gostivvari (48), pas ndihmës mjekësore do të përcaktohet arresti policor, nën dyshimin se ai kishte kryer veprën e rëndë kundër sigurisë së trafikut publik.

Comments are closed.