BotaLajme

Ekzekutohet “Rambo” i Bosnjës (FOTO VIDEO)

Në komunën Cazin të Bosnje Herzegovinës është ekzektuar me armë zjarri, “Ramboja boshnjak”, Nedzad Kliçiç.
143440

Vrasja e tij është konfirmuar edhe nga minisria e Brendshme e shtetit boshnjak.

“Ramboja” ka qenë i njohur për shumë akte kriminale dhe i përfshirë në shumë çështje të ngatërruara me persona të ndryshëm.

Ai ka qenë objekt i hetimeve dhe i arrestimeve disa herë, për armëmbajtje pa leje, për prishje të qetësisë publike, gjuajtje me armë etj, transmeton lajmi.net.

Mediat boshnjake theksojnë se vrasja mund të ketë ardhur për larje hesapesh.

Back to top button