s Facebook edhe për fëmijët nën 13 vjeç | www.Zemra.Org

Facebook edhe për fëmijët nën 13 vjeç

Siç është e rregulluar tani, për të pasur një profil në Facebook ju duhet të jeni së paku 13 vjeç.

Megjithatë, kjo asnjëherë nuk i ka ndaluar fëmijët ose prindërit të krijojnë profile për fëmijët e tyre të cilët nuk e kanë mbushur ende këtë moshë.

Tani, The Wall Street Journal raporton se rrjeti social është duke e testuar një mundësi e cila do të krijonte profile të fëmijëve nën 13 vjeç, por që lidhja e këtij profili do të ishte me atë të ndonjërit prej prindërve, të cilët do të aprovojnë se me kë shoqërohet fëmija, apo se cilat aplikacione ose lojëra luajnë ata.

Kufizimi i vetëm deri më tani ka qenë rregullorja federale, e cila ia ka ndaluar Facebook-ut të merr të dhënat e fëmijëve, pa lejen e prindërve.

Me këtë mundësi, Facebook do të duhet të lidh llogaritë ekzistuese të fëmijëve me ato që ata do t’i krijojnë pasi që rrjeti social do ta lejojë edhe zyrtarisht. /


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.