s Kënga fituese në Eurovision është e vjedhur? | www.Zemra.Org

Kënga fituese në Eurovision është e vjedhur?

Nuk është e rrallë dukuria e plagjiaturës në Eurovision. Kësaj radhe për diçka të tillë është akuzuar fituesja nga Suedia, Loreen.

Dëgjuesit e muzikës thonë se kënga “Euphoria” është plagjiat i këngës “Stole My Heart” të grupit “One Direction”.

Megjithatë, suedezja mund të arsyetohet me faktin se është paraqitur para jurisë në Suedi disa ditë para se “One Direction” ta publikonte albumin.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.