VIP

Historia roze e djalit te Gadafit dhe pushimet luksoze në Greqi

Vajza që shihni në foto është ish Miss Greqia dhe modele e njohur në këtë vend, Nina Georgala, e cila cmendi një nga verat e shkuara, djalin e Moamar Gadafi, Saif Al Islam Gadafi.

Thuhet se djali i liderit të pasur të Libisë, ra në dashuri me ish starin dhe kaloi nga vila presidenciale ku kishte ardhur për pushime, në një vile luksoze në ishullin e njohur Mikonos në Greqi. Ai paguante 7500 € për një natë dhe kishte marrë me qira jaht për të cilin paguante mbi 20.000 € në ditë. Për t’u argërtuar me Ninën ai harxhonte mbi 10 000 € në ditë duke shpenzuar në lokalet dhe dyqanet më luksoze të ishullit. Mësohet se pas këtyre pushimeve tejet luksoze, Nina u zhduk nga Greqia. Pas investigimit, doli se ish stari kishte emigruar jashtë vendit përgjithmonë, ku kujton ditët e paharrueshme që kaloi në Mikonos nën shoqërinë e të riut Gadaf.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close