MuzikeVIDEOVIP

Një zë i mirëpritur në botën e muzikës

Kënaqësia e freskisë verore nuk po mungon as kësaj radhe e veçmas në botën e artit dhe muzikës, ku Gjilani vazhdon të kultivojë këngëtar të rinj e të talentuar. Dhe verës 2011, i parapriu shfaqja e një ylli të ri të muzikës shqipe.

Bëhet fjalë për këngëtarin Premtim Ibrahimi i cili këtë verë lansoi gjashtë këngë në albumin “Summer 2011”. Ai është një këngëtar i ri i cili vije nga fshati Përlepnicë i Gjilanit ndërsa jeton dhe vepron në Frick të Zvicrës.

Në albumin tashmë të njohur “Summer 2011“ ai prezantohet me gjashtë këngë të zhanreve të ndryshme të cilat tashmë po kërkohen mjaftë nëpër mediumet tona.

“Falë bashkëpunimit tim të ndërsjellët me producentin e këngëve të mia Alban Isakun (DaSop), ekipin punues të studios “ Mbreti Records” si dhe sponsorin kryesor të albumit Nexhat Isufin pronar i diskotekës “M-Club” në Gjilan, unë arrita të realizojë këngët e mia të para të cilat u përfshin në albumin “Summer 2011”, thotë Ibrahimi.

Ai thotë se ky është vetëm fillimi pasi shpreson të vazhdoj edhe më tutje gjithmonë falë fuqisë së Zotit dhe përkrahjes së njerëzve rreth tij. Tani Premtimi po bënë gati edhe videoklipin e parë për këngën e tij që pret të pëlqehet nga publiku.

Ai thotë të kenë përfunduar xhirimet e vidoklipit të tij të parë të këngës “Elektrizoje”, ku çdo pjesë e këngës, sipas tij është realizua me dëshirën dhe vullnetin e tij të madh që të sjell para publikut një këngë e cila shpreson të pëlqehet nga të gjithë,

“Unë frymëzohem duke kënduar shqip, ndërsa publiku është ai për të cilin do të jap maximumin tim gjithmonë, andaj shpresojë që këngët e mia të mirëpriten nga të gjithë” u shpreh Ibrahimi.

Premtimi – Elektrizoje (Official Video New 2011)

Teksti derguar nga Merita Malaj

Ti je si zane qe fluturon
shiqimi yt mjep emocion
(aaaaahahaaaaaahhh,aaahaaaaaahhhh, oooohhhhhhaaaaaaahaaaaahhhhh, aaaaahauaaaaaaaahhh)
luje ti lojen belin dredhoje vetem edhe njeher
luje ti lojen qunin mashtroje elektrizoje

raf

elektrizoje elektrizoje elektri elektri elektrizoje
elektrizoje elektrizoje elektri elektri elektrizoje
knimi:
une jam ai quni qe nga ti aspak nuk ndryshon
muziken e kam ngjak si pulsi nritem mban
ne qdo takt ne qdo kohe si ora tik tik bon
si rrjeti mkap mkap mkap melektrizon
bone senin dridhe venin hy ne tripa thuma emrin
sexy femer sexy bomb ku je sonte qka po bon
him ne club rrim ne lobby aty sonte vazhdon party
eshte muzika senzacion atmosfera eksplodon

raf
ti je si zane qe fluturon
shiqimi yt mjep emocion
kur ti vallzon po me mashtron
energjia jote melektrizon
ti je si zane qe fluturon
shiqimi yt mjep emocion
kur ti vallzon po me mashtron
energjia jote melektrizon (melektrizon )

pjesa 2:

melektrizon melektrizon
me jep qdo emocion melektrizon
me me melektrizon
qdo kufi tejkalon melektrizon
me me melektrizon

raf

elektrizoje elektrizoje elektri elektri elektrizoje
elektrizoje elektrizoje elektri elektri elektrizoje
ti je si zane qe fluturon
shiqimi yt mjep emocion
kur ti vallzon po me mashtron
energjia jote melektrizon
ti je si zane qe fluturon
shiqimi yt mjep emocion
kur ti vallzon po me mashtron
energjia jote melektrizon

elektrizoje elektrizoje elektri elektri elektrizoje
elektrizoje elektrizoje elektri elektri elektrizoje
ti je si zane qe fluturon
shiqimi yt mjep emocion

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close