VIP

Rita Ora dhe Dua Lipa, bashkë për herë të parë, mesazhe ngushëlluese për Shqipërinë

Këngëtaret me origjinë shqiptare ,Rita Ora dhe Dua Lipa kanë shprehur keqardhjen dhe lutjet e tyre për Shqipërinë ndërmjet një postimi në Instagram mbas termetit qe goditi sot në mëngjes vendin tonë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka informuar 36 milionë ndjekësit e saj se populli shqiptar është goditur nga një tragjedi so gjatë ditëve të para të mëngjesit.

Dua ka postuar një fotografi të flamurit kombëtar shqiptar, ndërsa ka shkruar se është prekur shumë nga lajmet e rënda.

“Zemra ime dhe lutjet e mira janë me njerëzit e Shqipërisë. Ju dërgoj gjithë dashurinë time gjatë këtyre kohëve të rënda“, ka shkruar Dua në postimin e saj.

Rita Ora, gjithashtu ka postuar një foto me flamurin shqiptar duke shkruar: “Zemra ime shkon për të gjithë ata të prekur nga termeti, lutjet e mia janë me ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button