Lajme

Si ti heqim shenjat e akneve me vaj ulliri?

aknetShenjat e akneve janë një problem që shqetëson çdo femër e cila dëshiron të ketë lëkurë të lëmuar dhe fytyrë të bukur dhe pa shenja.

Me gjithë produktet që gjenden në sallone të ndryshme, është mjaft e vështirë që të zgjedhësh atë të duhurin i cili do të heqë përfundimisht shenjat e akneve.

[wp-like-locker]

 

Përbërësit:

1/4 lugë vaj ulliri
1/8 lëng limoni

Përgatitja:

Në shishe hidhni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit. Tundeni mirë përzierjen dhe e lini mënjanë. Këto përbërës ju ndihmojnë të pakësoni shenjat e akneve. Lëngu i limonit është rastësor, nëse nuk gjendet në shtëpi nuk keni përse ta përdorni.

Lyeni fytyrën me vaj dhe masazhoni mirë lëkuren, duke u përqendruar tek pjesa ku keni më shumë akne. E lini për 20 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët.

Përsëriteni këtë proces dy herë në natë për disa javë rresht dhe do të vëreni ndryshim befasues.

[/wp-like-locker]

 

Show More

Related Articles

Back to top button