Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Surfisti sulmohet nga dy peshkaqenë, ja lufta që bën për të shpëtuar (Video)

11

Kjo video është duke bërë xhiron e botës. Surfisti, njëkohësisht tre herë kampion bote, Mick Fanning ka shpëtuar nga sulmi i dy peshkaqenëve falë guximit që ka treguar duke luftuar për disa minuta.

Mick Fanning, australiani 34-vjeçar fatmirësisht nuk është lënduar, ndonëse ka mbetur i shokuar nga ngjarja. Ai ishte duke marrë pjesë në një garë sërfi kundër patriotit Julian Wilson.

Për një moment Fanning u tërhoq poshtë nga një prej dy peshkaqenëve, i cili kishte tërhequr litarin që shërben për të lidhur dërrasën e surfit me këmbën. Duke bërtitur, goditur dhe notuar, ai mundi të shpëtojë.

Comments are closed.