LajmeMaqedoniaPolitika

Thaçi nga Kondova: Alia u tregu se është pis, baba i tij është Ivanovi – VIDEO

mendu1Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot ka qëndruar në Kondovë të Shkupit, ku edhe ka promovuar kandidatët për deputet të kësaj partie.

Thaçi tha se programi i PDSH – së është shumë i qartë, ata luftojnë për një parlament dydhomësh, dhe të merret përqindje sa më e madhe e buxhetit për shqiptarët, transmeton Almakos.

“Me bojktoin për të cilën tha Ali Ahmeti se do e vazhdojë, u pa se kush fitoi në disa fshatra me këtë bojkot, babai i Ali Ahmetit, Gjorgje Ivanovi. Bojkoti real ishte në vitit 2009 kur PDSH-ja prej në Saraj e deri në Reçan të Gostivarit nuk i dha asnjë votë Ivanovit” – theksoi Thaçi në Kondovë.

Video Amatore

Back to top button