Lajme

Albërie Hadërgjonaj kërkoi shkëputjen e kontratës me kompaninë që ia menaxhonte klikimet (VIDEO)

Publikohet video: Albërie Hadërgjonaj e nervozuar dhe me të bërtitura kërkoi shkëputjen e kontratës me kompaninë që ia menaxhonte klikimet


Këngëtarja e njohur shqiptare, Albërie Hadërgjonaj, së fundmi është përfshirë në një debat të ashpër me kompaninë që deri më tash i menaxhonte klikimet në kanalin YouTube.

Këta të fundit akuzuan mediat se po përkrahin këngëtaren Hadërgjonaj, vetëm e vetëm për faktin se raportuan një lajm që ishte legjitim për t’u raportuar për sqarimin e fansave dhe publikut.

Tani, kompania ArkivaShqip ka publikuar në rrjetin social Instagram një video, ku shfaqin Albërien teksa komunikon me ta me një ton të ashpër duke kërkuar shkëputjen e menjëhershme të kontratës.

Hadërgjonaj ankohen në kompaninë se nuk po i japin mbështetje aq sa duhet siç bëjnë me këngëtarë të tjerë, ndërsa kërkon menjëherë prishjen e kontratës me ta.

Në tensione e sipër përgjatë videos dëgjohen edhe të shara nga këngëtarja, e cila mesa duket ka ngelur e pakënaqur me trajtimin që kjo kompani ka bërë ndaj saj.

Ky është reagimi i ArkivaShqip (pa ndërhyrje):

“Alberie Hadergjonal ka lidhur nje kontrate bashkepunimi ne vitin 2013 me Acromax Media GmbH. Kontrate e cila eshte zbatuar me perpikmeri ne keto 7 vite bashkepunim, per cdo pike te rene dakort midis paleve. Akoma nuk e kuptojme arsyen se perse Alberia ka ardhur ne zyrat tona me kete fjalor denigrues dhe mllef per koleget e saj (sic e shikoni ne video), apo per me teper cilat emrave ju referohet ajo. Megjithate kerkesat e saj per tu larguar nga bashkepunimi u realizuan sic deshiroi ajo, madje per keto kerkesa ka nenshkruar edhe dokument me emer mbiemer dhe firme (dokument te cilin po ashtu e gjeni ne videon me siper). Pasi kerkesat e saj u ekzekutuan sic ajo donte, ajo doli me status publik per kompanine tone duke na fyer, share dhe shantazhuar publikisht me pretekstin sikur videot jane hequr pa djenine e saj, dhe akoma nuk e kuptojme arsyen se perse ajo arriti deri ne kete pike kur ajo vet kerkoi dhe paraqiti dokumentat.
Miq te nderuar, kemi mbetur kaq te surprizuar po aq sa ju nga Alberia dhe toni i saj skandaloz ku edhe ne biseda telefonike ajo shfrynte vrer per koleget e saj te cilat dhe ato gjithashtu i kemi te regjistruara. Ne nuk kemi deshire te krijojme armiqesi por nese na sulmojne me genjeshtra do ti paraqesim te gjitha provat per te treguar vertetesine e atyre qe ne themi.
Ne do te vazhdojme punen ne kete industri me koken larte, dhe me dinjitetin dhe perkushtimin si ne diten e pare dhe mbi te gjitha duke thene gjithmone te verteten sic eshte. Ne nuk varemi nga nje individ si Alberia te ciles i kemi dhene shume perkushtim dhe mund, ne varemi nga perkushtimi dhe suksesi i punes tone.
Falenderojme edhe nje here publikun per durimin dhe gjykimin e drejte qe e jep duke na ndjekur, mbeshtetur dhe respektuar ne dhe te gjithe emrat ne kanalin ArkivaShqip, emra te cilet dhurojne muzike e argetim dhe nuk meritojne te etiketohen me fyerje nga askush. Faleminderit ArkivaShqip”.

Ndërkohë, një ditë më pare, Albërie Hadërgjonaj kishte bërë reagimin si më poshtë ndaj kompanisë në fjalë:

“Duke festuar shkeputjen e cdo bashkepunimi me ARKIVASHQIP
Shume artista shqipetare kan bere te njejtin veprim duke demtuar veten dhe duke pasuruar agent te ndryshem…
Te gjitha kenget e mia i gjeni te kanali Alberije Hadergjonaj.
@arkivashqip perveq se marrin me shume se ti per djersen tende ata ne moment qe nuk don te bashkepunosh me ta te fshin te gjithe historikun e karrjeres tende.
Une si shtetase Amerike kam marr nji avokat per kte qeshtje…
Si artiste me shume vite histori ju them te beni kujdes sepse ju kushton shuuume,dhe nuk merrni asgje ne kembim..
Tani kenget jan pa klikime por se kam problem fare sepse klikimet nuk te bejn artist!!!
Se shpejti kenge te reja”.

Tani të gjitha këngët e artistes Albërie Hadërgjonaj janë publikuar në një kanal të ri të sajin në YouTube.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button