FutbollLajmeSport

Bogdanovin e paguan mafia shqiptare

bgdnvSerbët vazhdojnë të tregojnë ‘përralla’ dhe të shfajësojnë veten nga ajo që ndodhi në Beograd të martën në ndërprerjen e ndeshjes kundër Shqipërisë.

Milivoj Mirkov, komisar për siguri në Federatën Serbe të Futbollit ka bërë të ditur se delegati i ndeshjes së ndërprerë, holandezi, Hari Bin, në raportin e tij ka shkruar se Ivan Bogdanov, huligani që shkaktoi ndërprerjen e ndeshjes në Genova mes Serbisë dhe Italisë më 2010, u gjend në fushë, gjatë incidentit me futbollistët shqiptarë.

Por, ai shkon edhe më larg sa që dyshon se Bogdanov mund të jetë i paguar nga mafia shqiptare.

“Delegati në raportin e tij ka shkruar se ai person, të cilit nuk dua as t’ia përmendi emrin, nuk e meriton të jetë i reklamuar, assesi nuk ka guxuar të ishte aty, sidomos pas rastit në Genova ku shkaktoi ndërprerjen. Por, u shfaq. Nuk e përjashtoj mundësinë që atë person ta ketë paguar mafia shqiptare që të hyjë në terren dhe të na bëjë dëm”, deklaroi Mirkovic për “SOS”.

Show More

Related Articles

Back to top button