Kronika e ZezeLajmeMaqedonia

Gjendet e vdekur 21 vjeçarja në lumin Vardar

vardarPolicia ka identifikuar vajzën 21 vjeçare që u gjet e vdekur sot në mëngjes në ujërat e  lumit Vardarit në afërsi të fshatit Saraçinë të Tetovës.

Sipas SPB Tetovë, bëhet fjalë për vajzën S.A., e cila këtë mëngjes rreth orës 10:00, u gjet e vdekur nga burri i saj Z.A (22) dhe të afërmit të cilët menjëherë raportuar ngjarjen në polici.

Vajza vdekur nga i njëjti fshat, pardje mbrëma rreth orës 00:30 është raportuar në polici nga bashkëshorti i saj, Z.A, se gruaja e tij ishte larguar nga shtëpia e tij rreth orës 19 dhe kishte ikur në një drejtim të panjohur, njofton TetovaSot.

Në vendin e ngjarjes ishin prezent prokurori publik dhe ekipi i mjekësisë ligjore, ndërsa trupi i viktimës është dorëzuar për autopsi. Fillimisht në trupin e vajzës nuk kishte gjurmë të dhunës, dhe rezultatet e autopsisë do të shpallen më vonë.

Jo zyrtarisht, siç mësojmë, çifti i ri kishte qenë i martuar për afro pesë muaj, dhe vajza vdekur ishte shtatzënë.

Show More

Related Articles

Back to top button