LajmeMMASportVIDEO

Bokseri 13 vjecar Shqiptar që është duke mahnitur botën (VIDEO)

Vogëlushi Reshat Mati që nga mosha e tij e hershme është marë me boks dhe ka qenë Nr.1 në boxing dhe Nr.1 në kickboxing në kategorinë e tij, asnjëherë ska qen i mposhtur në MMA (Mixed Martial Arts) dhe asnjëherë ska qenë i mposhtur në Muay Thai dhe ka rreth 22 breze të fituara në kampionate të ndryshme (po të mos kish patur këtë moshe e kishim shikuar si një makinë për rrahje e pandërprerëshme).
[wp-like-locker] Komentin qe treneri i tij la eshte “Voglushi eshte aq i mire saqe e kemi rrend ti gjejm kundershtare, askush nuk don te boksoj me te”, ne fakt nickname qe i kan vene tij eshte “The Albanian Bear” apo Arusha Shqiptare.

Ështe teper i ri dhe me plot premtime, por valle a do mbetet i njejti talent dhe kur te hyj ne pubertet dhe ne moshe? Cka mendoni?

[/wp-like-locker]

Show More

Related Articles

Back to top button