DashuriaPoezi Dashurie

Per Miqesine

Po mundohna me shpreh  qka jam tu ndje…
Kjo nate shume e shkurt,
I kujtoj ditet dhe netet qe kaualm se bashku
“ Athu”, ku kem me mbet..!  A kem me u taku ndojhere ne jete.?
A po kem me u largu krejt..!
Thone qe e vetmja menyre qe te besh miq, eshte te jesh mik.
Miqesia eshte  e mira me e madhe, me e embel qe njeriu mund ta qezoj
Ne jete. Jeta na dhuron persona, qe do duam te mos I humbasim kurre,
Sepse na dhurojne mbeshtetje, dashuri, sinqiritet dhe perkushtim…

Friendship is rare

Ne jete zgjedhim rruge te ndryshme, pavarsisht se ku shkojm marrim
Me vete nje pjese te shoqeris…J  Nuk harroehn cmendurit, rremujat,
Zenkat  te qeshurat pa fund, por edhe moment te veshtira,
Me te cilat kemi qene bashk gjithmone.. ne #albachat
Ata emra qe ne privat I shenuam, ato shaka , ngucje, cmenduri pa limit

Qe I bem tek #vajzat, ku asnjehere su hidherum e lendum njera-tjetren… Dashuri te fshehta, ato fjal qe njeri-tjetrit I’a tham , ato grindje qe sa here I beme, sa gezime e hidherime te gjitha keto momente te bukura ne #albachat I kaluma, do mbesin si nje album me I bukur I jetes sime me ju J  Sa vite te bukra aty kaluam se bashku, aty qeshem aty qame, tani dalngadal fundi po afrohet, eshte e veshtire por duhet te pranohet, te gjitha ketoo aty I kem kalu kurre ne jete s’kom per ti harruar shoket/shoqet:

DeviL, d-_-b, AdM|N,  HypErIoN,  LUCKY,  SnIpEr,  TheKing,  X-Man,  MeliNa, Kaltrina_USA, Sena, ZaNa-Fr, CleOpAtRa_,  Dea,  Malina, Kaktus…   

 

Bond                               Family

Encouragement            Reliable

Support                          Inspiration

Trust                               Enjoyment

                                         Never ending

                                         Dependable

                                         Sister
       

 

By Ina

Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close