DashuriaPoezi Dashurie

Poezi per shoqerin e AlbaChat

Koha shkon dhe vitet nuk ndalen Kur je ne mesin e nje shoqeri te mire
Ditet shkojne shpejt dhe si vren se si shkuan.
Kur jam me ju reflektoj Lumturi me plote jete
Ndoshta eshte dita fundit qe sot jena mbledh krejt bashk si dikur!!
Mos u ndalni, qeshni e knaquni deri maximum keto dite si nxojm mo kurr
Keto vite qe kaluam s’bashku nuk jane pak
Kena me lyp me kthy kohen, po kto vite nuk kthen mo.
Jemi knaq bashk me shoqe e pishmon s’jom per kurgjo.
Vendi te #vajzat qe dikur na boshkonte, s’do na mblidh me
Aty kemi shum kujtime te bukura, aty benim plane, se cfar te bejm
Aty folnim per dashuri te fshefta, aty qeshnim “ per te tjeret”
Kaluan shume shpejt keto vite, kaluan muaj dhe ditet,
Do te kalojn edhe shume tjera gjenerata po prap per ne do flitet
Nuk mundemi me I harru krejt ato kujtime e perjetime te bukura
Qe I kaluam se bashku gjate ketyre viteve..
Disa kan qesh e disa kan qare, sa zemra jan bashku e sa jane ndare
Sa vite kan kalu s’me keni harru e sju kam harru.
Koha po hecen shpejt, kalojn vitet dhe ikin pa I vrejt.
Dikush mbeti ktu e dikush humbi krejt, Disa ndryshuan e disa mbeten te njejt…
… “ Fat ne Jete “…. Inshalla jeni te gjithe ne rrugen e drejt
Secili nga ne do e perjetoj kete koh..!!
Vendin qe e kaluan tjeret edhe une sot po e le
Koha e ben te veten, eshte nje periudh e shkurter qe ti mendon qe o e gjat
Keto vite se bashku me hidhnime, gezime do na mbesin perjetime te mira
Do mbesin te secili nga ne, nga nje pjes e kujtimeve te mire.
Sa here qe I mendon thu: “ Te isha me ta”,
Edhe nese nuk gzohna T’pakten me u perla.
Koha sheron dhe harron cdo gje, por ju do jetoni ne mira kujtime
Te gjtha keto do na mbesin si nje “ Nostalgji” e pa harruar per ne
Se keshtu e ka jeta s’bon Loti pa t’piku I du shoket /shoqet komplet
Besomni shumm keni mem mungu: @DeviL @d-_-b %AdM|N @HypErIoN @lord-x @LUCKY @TheKinG / @DeLiza @ZaNa-Fr @Dea @kaktus @Loreta_USA @CleOpAtRa_ @Malina +Sena
Ehh krejt ky Famiminderim I vacant shkon per @DeviL qe ka ni chat te mrekullueshem
Nje mik/shok si ty eshte pak te thuhet, sot kam diqka per te thene
Diqka qe ne heshtje e them shpesh :
Famleminderit nga ty qe je tregu I mire dhe I drejt cdo here me neve
Pa mar parasysh cfar situata kemi kalu ti na ke mbeshtet e na ke duru edhe atehere kur ne e kem tepru
Ne pulbik me hallakamat tona, me te qeshurat tona qe s’kena dite me u ndal
Vetem me ni #gline ajo na qetesonte, kena qene grup I coroditur
Per mu #AlbaChat eshte nje vend takim I mrekullusheshem, na bashkoj me shok/shoqe
Nga te gjitha trevat Shqipetare …. I Love AlbaChat

By #Ina

 

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close