BotaLajme

Digjet autobusi i kompanisë shqiptare në Athinë

Autobusi i një kompanie shqiptare në Greqi që kryen transport udhëtarësh i linjës Tiranë-Athinë, është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Autobusi i një kompanie shqiptare në Greqi që kryen transport udhëtarësh i linjës Tiranë-Athinë, është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Autobusi i një kompanie shqiptare i linjës Tiranë-Athinë

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytetin grek në sheshin Karaiskaki, shkruan tvklan.al.

Në momentin e përfshirjes nga flakët, autobusi ishte i parkuar përpara zyrave të kompanisë.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë forcat zjarrfikëse, të cilat bënë të mundur shuarjen e flakëve.

Nga ngjarja nuk pati asnjë person të lënduar.

Dyshohet se zjarri mund të jetë vendosur qëllimisht, megjithatë kjo mbetet për t’u hetuar.

Pronari i agjencisë shqiptare deklaroi se nuk ka asnjë dijeni rreth shkaqeve të zjarrit dhe as nuk kishte pasur më parë kërcënime.

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button