s Doktorët janë mahnitur! Kjo recetë forcon dhe rigjeneron kockat, gjunjtë dhe nyjet e këmbëve | www.Zemra.Org

Doktorët janë mahnitur! Kjo recetë forcon dhe rigjeneron kockat, gjunjtë dhe nyjet e këmbëve

Ekspertët e shëndetësisë thonë se kockat dhe gjendja e tyre kanë një ndikim të madh në shfaqjen e dhimbjeve në shpinë.

eshtrat

Lajm i mirë që ekziston një recetë me origjinë nga Greqia e Lashtë, e rekomanduar edhe nga mjekët, e cila mund të forcojë kockat dhe mund të lehtësojë dhimbjet e shpinës.

Ja çfarë ju duhet për të përgatitur këtë recetë të mahnitshme:

  • 10 lugë fara liri
  • 5 lugë susam
  • 50 g fara kungulli
  • 50 g fara luledielli
  • 50 g kokërra gruri
  • 3 lugë rrush të thatë
  • 1 kg mjaltë

Në tas të madh përzieni të gjithë përbërësit dhe pasi të jenë përzierë mirë, mbylleni masën e përfituar në një kavanoz qelqi.

Merrni një lugë gjelle nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës.

Kjo recetë do t’ju ndihmojë të mbroni trupin nga osteoarthriti dhe osteoporoza. Tendinat dhe ligamentet do të jenë më elastike, do të rigjenerohen dhe do të keni më shumë fuqi.

Më përpara duhet të konsultoheni me mjekun, pasi ndonjë nga përbërësit mund t’ju bëjë alergji.

 


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.