Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Doktorët janë mahnitur! Kjo recetë forcon dhe rigjeneron kockat, gjunjtë dhe nyjet e këmbëve

0 41

Ekspertët e shëndetësisë thonë se kockat dhe gjendja e tyre kanë një ndikim të madh në shfaqjen e dhimbjeve në shpinë.

eshtrat

Lajm i mirë që ekziston një recetë me origjinë nga Greqia e Lashtë, e rekomanduar edhe nga mjekët, e cila mund të forcojë kockat dhe mund të lehtësojë dhimbjet e shpinës.

Ja çfarë ju duhet për të përgatitur këtë recetë të mahnitshme:

  • 10 lugë fara liri
  • 5 lugë susam
  • 50 g fara kungulli
  • 50 g fara luledielli
  • 50 g kokërra gruri
  • 3 lugë rrush të thatë
  • 1 kg mjaltë

Në tas të madh përzieni të gjithë përbërësit dhe pasi të jenë përzierë mirë, mbylleni masën e përfituar në një kavanoz qelqi.

Merrni një lugë gjelle nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës.

Kjo recetë do t’ju ndihmojë të mbroni trupin nga osteoarthriti dhe osteoporoza. Tendinat dhe ligamentet do të jenë më elastike, do të rigjenerohen dhe do të keni më shumë fuqi.

Më përpara duhet të konsultoheni me mjekun, pasi ndonjë nga përbërësit mund t’ju bëjë alergji.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.