s Erdogan flet pas grusht shtetit: Kjo ishte dhuratë nga Allahu, për të pastruar ushtrinë | www.Zemra.Org

Erdogan flet pas grusht shtetit: Kjo ishte dhuratë nga Allahu, për të pastruar ushtrinë

Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan pas mbërritjes së tij në Stamboll ka folur për mediat në lidhje për grusht shtetin në Aeroportin Ataturk.
erdogan
Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan pas mbërritjes së tij në Stamboll ka folur për mediat në lidhje për grusht shtetin në Aeroportin Ataturk.

“Nuk ishte një lëvizje në Forcat tona të Armatosura. Për fat të keq, ishte një pakicë që nuk mund të pranojë integritetin e vendit tonë në Forcat e Armatosura, dhe si rezultat kanë tentuar të krijojnë shtet paralele”, tha Erdogani, transmeton Zemra.org.

Ai gjatë fjalimit të tij tha se çmimi i grusht shtetit do të paguhet shumë rëndë. Ai tha se kjo përpjekje e grusht shtetit ishte dhuratë e Zotit për ta pastruar ushtrinë.

“Këtu është një qeveri që erdhi në pushtet me vota të vendit, dhe ky ka qenë fundi për ta. Kjo përpjekje e tyre ishte një dhuratë nga Zoti, që ta pastrojmë ushtrinë nga tradhtarë të tillë”, tha Erdogani./Zemra.org

 


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.