VIP

Genta Ismajli don ta përfaqësoj Kosovën në Eurosong

Kengetarja ekspresive kosovare e hitit “Shkune tune”, eshte shprehur se do te deshironte shume qe te perfaqesonte shtetin me te ri ne bote, Kosoven, ne Festivalin Europian.

Ne fakt, Genta, me potencialin e zerit dhe sidomos me paraqitjen shperthyese skenike, nuk besojme se do kalonte pa u vene re ne Eurovizion. Kohet e fundit Genta eshte perfolur shume ne shtyp per shkak se disa media kosovare kane raportuar se kenga e saj “Shkune tune”, nuk transmetohet neper disa televizione muzikore, pasi ka skena mjaft erotike.

Nga ana e saj, kengetarja i ka mohuar keto thashetheme, ndersa e pyetur mbi Eurosong, ajo eshte shprehur: Do kisha shume deshire ta perfaqesoja Kosoven, me shume krenari madje. Shpresoj qe kjo mundesi te me jepet ne te ardhmen. Nderkaq, Genta ka shtuar se sa i perket jetes se saj private, ajo per momentin shoqerohet vetem me grate e fisit te saj, duke e bere te qarte se nuk ka ende ndonje mashkull ne jeten sentimentale.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close