KosovaLajme

Jahjaga e Thaçi takojnë presidentin francez Hollande! Jahjaga si e ka zakone me Skandale

Presidenti francez, Francois Hollande, ka mirëpritur presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, si dhe Ministrin e Jashtëm, Hashim Thaci, në Elysee Palace, Paris.

jahjaga

Një tubim përkrahës dhe pikëllues, i monitoruar nga forca jashtëzakonisht të mëdha të sigurisë, po mbahet sot në nderim të 17 viktimave të tri ditëve të tmerrit që pushtuan Parisin dhe e lanë Francën në gjendje gatishmërie për sulme tjera të mundshme, aporton Zemra.org.

Presidentja Jahjaga, ministri i jashtëm, Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe zyrtarë të tjerë shqiptarë, më pastaj i janë bashkangjitur marshit të Parisit në nderim të viktimave të revistës Charlie Hebdo

Atifete Jahjaga shihet në rreshtin e parë ku janë të radhitur liderë të fuqishëm botëror, ndërkaq pas saj është parë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close