Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Kallet Manastiri me valle e këngë shqipe (FOTO)

23

Sot shumë mësimëdhënës shqiptarë nga të gjitha trojet shqiptare kanë vërshuar në qyetetin e shkronjave -Manastir.

manastiri

E veçanta e kësaj ngjarje është se shumë arsimtarë festojnë me valle e këngë shqipe sot duke treguar edhe një herë se Manastiri është e shqiptarëve.

Ndryshe sot për nderë të kësaj feste tre ministrat shqiptarë të Arsimit do të nënshkruajnë programet e përbashkëta ekzekutive të tre qeverive të Maqedonisë, Kosovës dhe Shqipërisë.

Krahas kësaj feste zv/kryeministri i Maqedonisë Musa Xhaferi do ti dorëzoj Muzeut të Alfabetit Rezolutën e Kongresit drejtshkrimor të mbajtur në Tiranë në vitin 1972 si dhe do të merë pjesë në shumë aktivitete tjera./TetovaSot/

12270219_10203755559888967_1578147521_n 12270399_10203755563169049_1867361161_n 12272604_10203755563289052_1791277788_n 12272945_10203755559768964_2103167706_n

Comments are closed.