BotaKronika e ZezeLajme

Katër persona therën me thikë në një xhami

thikaKatër persona, në mesin e të cilëve edhe një polic, janë therë me thikë mbrëmë në një xhami në qytetin anglez Birmingham, njoftoi policia lokale.

Siç mësohet, sulmuesi është arrestuar menjëherë. Incidenti ka ndodhur në xhaminë në lagjen Vard End. Të gjithë të plagosurit janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe gjendja e tyre është stabile.

Si transmeton Ina, policia nuk e zbuloi identitetin e autorit të krimit, por u mjaftua me të dhënën se ai është një 32 vjeçar.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close