BotaLajmeShqiperia

Kush është bosi shqiptar i kokainës në Angli, drejtonte bandën edhe nga atdheu

Cilesohet si bosi shqitar i kokaines ne Angli, kreu i nje bande kriminale qe bente xhiro milionash nga trafiku i droges.

Mediat angleze raportojne se Erald Mema, 33 vjecar, drejtuesi i rrjetit te trafikut te doges mes Birmingamit, Oksfordit, Londres e Bristolit, eshte denuar me 25 vjet burg.

Nderkohe qe gjithe banda e udhehequr prej tij u denua ne total me 150 vjet burg. Policia tha se Mema kishte nen drejtim 19 persona, pjese e bandes se droges, te gjithe tashme te arrestuar.

Gjyqtari teksa u shpreh per denimet e veçoi Memen, duke e quajtur ate “koka e bandes”.

Gjykatës iu tha se Mema ishte në gjendje të kontrollonte dhe të drejtojë rrjetin kriminal nga Mbretëria e Bashkuar dhe ndonjëherë nga atdheu i tij, Shqipëria.

Organizata ishte në gjendje të menaxhonte trafikun shume dergesave me kokaine, permes nje zinxhiri korriresh te shperndare ne terren.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button