s Ky është emri dhe mbiemri i vërtetë i Ponit | www.Zemra.Org

Ky është emri dhe mbiemri i vërtetë i Ponit

Këngëtarja nga Vlora përveç zërit unik ajo njihet si një nga këngëtaret më të bukura shqiptare.
poni
Këngët e Ponit gjithmonë janë kthyer në hite, pasi publiku i ka pëlqyer gjithëmonë ato, shkruan Zemra.org

Për ata që nuk e dinë, “Poni” është emri artistik që këngëtarja ka zgjedhur të prezantohet në publik.

Emri dhe mbiemri i saj i vërtetë është Shqiponja Karafili.

Zëri i saj karakteristik ka bërë që të cilësohet si një nga këngëtaret më të mira. Çdo punim i Ponit kap majat e suksesit dhe kthehet në një hit. Si rrallë herë me personazhet publike, Poni nuk është lakuar në mediat rozë për ndonjë aventurë të saj. Duket se këngëtarja di ti ruaj mirë sekretet.

Por këtë radhë Ljami.net ka bërë të ditur emrin dhe mbiemrin e saj, i cili është Shqiponja Karafili.

Nuk është ndonjë rast i padëgjuar kjo histori, pasi të shumtë janë këngëtarët të cilët kanë pseudonime në vend të emrave të vërtetë. Të tillë janë Noizy (Rigels Rajku), Dj Blunt (Edon Dedi), Enca (Ruensa Haxhia), Real 1 (Ilir Zhita), Cozman (Ylber Abdullahu), Mozzik (Gramoz Aliu), Capital T (Kushtrim Ademi), Soni (Sonja Malaj), 2 Ton (Arton Avdyli), Stresi (Arkimed Lushaj), Big Basta (Gerald Xhari). /Zemra.org


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.