s Më vjen të vjell nga “My Heart Will Go On” | www.Zemra.Org

Më vjen të vjell nga “My Heart Will Go On”

Kënga nga hit-filmi “Titanic”, “My Heart Will Go On”, është nja nga më të shiturat e të gjitha kohërave, megjithatë ajo nuk i pëlqen aspak aktores kryesore të filmit, Kate Winslet.

Winslet ka thënë se kënga e Celine Dion, e cila te shumëkush prek emocionet më të thella, asaj i shkakton mundim në bark.

“Kam ndjenjën se do të vjell kur e dëgjoj. Nuk duhet ta them këtë, mirëpo vërtet ndjehem ashtu. Do të dëshiroja që të mund të them: ‘Dëgjojeni të gjithë, ajo është këngë e Celine Dion”, por thjeshtë nuk mundem”, ka thënë aktorja për MTV.

Edhe pse kënga “My Heart Will Go On” u bë një hit i madh dhe mes tjerash fitoi edhe çmimin Oskar, njohësit e muzikës edhe më herët e kanë kritikuar. Për rokerët e grupit “Rolling Stones”, ajo është një nga këngët më të këqija të viteve të nëntëdhjeta.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.