KosovaLajmePolitika

Mitrovicë, fillon votimi me incidentet e para

Në rajonin e Mitrovicës raportohet se janë hapur të gjitha vendvotimet, ndërsa nga ana tjetër është shënuar dhe incidenti i parë në Zubin Potok.

Sipas zëdhënësit të SHPK-së Besim Hoti, persona ende të paidentifikuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të objekteve të KFOR-it në Zubin Potok.

Hoti poashtu konfirmoi se procesi ka filluar ashtu siç është paraparë, pasi janë hapur të gjitha vendvotimet, ndërsa siguria poashtu sipas zëdhënësit të policisë do të jetë nivel në vazhdim të ditës.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close