s Pas 17-të vjet pritje, ministri i drejtësisë Valdet Xhaferi, regjistron emrat e bineqve Adem dhe Hamzë Jashari | www.Zemra.Org

Pas 17-të vjet pritje, ministri i drejtësisë Valdet Xhaferi, regjistron emrat e bineqve Adem dhe Hamzë Jashari

Me aktvendim të sjellë nga ministri i drejtësisë Valdet Xhaferi, për herë të parë regjistrohen në librin amë të të lindurve Adem dhe Hamzë Jashari.

valdet

Bineqët e lindur në vitin 1999, Adem dhe Hamzë Jashari deri më tani nuk evidentoheshin në regjistrin e librit amë të të lindurve.

Pas ankesës deri te ministri i drejtësisë, ministri i drejtësisë miratoi ankesën duke urdhëruar Drejtorinë për administrim me librat amë që të bëjë regjistrimin e këtyre personave.

Përndryshe, aktvendimi për regjistrim të Adem dhe Hamzë Jasharit, është vendimi i parë që ka nënshkruar ministri i ri Valdet Xhaferi.

hamza


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.