Dashuria

Poezi per AlbaChat

chat_etiquetteIken ditet pa kuptuar
Por kurr s’kam per ti harruar
Kaluam dite, kaluam nete,
Te gjithe se bashku ne  #albachat
Do mbesin te gjitha keto ne zemren time
Me shume mall e me shume kujtime…
Castet e bukura qe I kaluam te gjithe se bashku
Pa hidherime e Lendime
Ca te shara, e ca caste te mira.
Ca caste  pikellimi, e ofendime…
Ca caste te lumtura, e sa e sa caste dashurie..
Por te gjitha ishin caste te bukura, e sa te qeshura me Lot
Te gjitha keto do mbesin sin je nostalgji per te gjith ne..
S’do I harroj asnjehere  shoqet e mia… Simona.. Sena..
Kaltrina_Usa… Malina… Cleopatra.. Sevda.,,
Eh shume e shum tjera
zemra.orgDo I kujtojm edhe ditet ton ate bukura te dhoma e
#vajzat..   Caste te paharrueshme…
S’do I harroj asnjehere.. As ne dimer, e as ne vere
Bashk qeshem, e bashk qam
Ne cdo caste aty, te gjithe pran
Sa shaka, e sa te verteta.. Sa te thena, e sa te Fshehta
Kur behet fjale per muzika kena  Dj  AdM|N
Gjithmone I pa pritushem dhe shume I respektueshem
Dhe I dashur per te gjith ne….
Ehh  DeviL  duhet Falimenderuar per ket chat te mrekullueshem
Qe na beri bashk shok-shoqe, te dashur e te dashura..
Prej Kosove – Shqiperi – Shkup – Tetove e Gostivar
Te gjithe se bashku jemi nje gjak.

Mos t’I harojm as Adminat X-Man, qe cdo kujt I ndihmon
Dhe e kshillon, po ashtut edhe HypErioN e d-_-b,
Mos ti harojm as Userat qe I kena ma te miret ne bot
Tani qe I kujtoj.. Qaj me mall,, dhe lotet me shkojne
E di qe Zoti do na ndaje,, larg e larg do na qoje
Por me zemer e me shpirt gjithmone do ju kujtoje si shoqeria
Me e bukur dhe e pa harruar e #albachat..
Respect per te gjithe ju chatues

Nga Ina

 

 

 

zemraorg

Related Articles

Back to top button