Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Polici maqedonas: Beg Rizajn deshëm ta arrestonim, por ai na sulmoi me thikë

17

Pas përfundimit të luftimeve rreth 30-orëshe në Kumanovë, kanë filluar të dalin detajet e para rreth përleshjes.

Një polic i njësisë speciale i angazhuar në këtë aksion, në kushte anonimiteti ka rrëfyer ngjarjen ekskluzivisht për Indeksonline. Ai ka thënë se shqiptarët kanë qenë të stërvitur mirë dhe me përvojë të madhe në përleshje të armatosur.

“Ata kanë qenë shumë të rrezikshëm. Dukej nga mënyra se si gjuanin, se ishin të stërvitur mjaft mirë për beteja në afërsi”, ka thënë pjesëtari i policisë.

begrizaj

Ai ka treguar një detaj mjaft interesant gjatë përleshjes.

“Ne jemi futur në njërën nga shtëpitë ku u dëgjua thirrja me megafon. Personi që ishte, na është vërsulur me thikë, pasi që i kishin mbaruar municionet dhe fatkeqësisht e ka goditur njërin nga kolegët e mi. Reagimi ynë ka qenë i menjëhershëm”, ka thënë polici.

“Pas publikimit të fotografive e kam identifikuar atë person dhe ai ka qenë Beg Rizaj”, ka përfunduar polici.

Comments are closed.