EkonomiaLajme

Pritet inflacion deri 25%, 1 euro – 75 denar

Pas serisë së shtrenjtimeve që kanë filluar që në vjeshtë dhe rritje të tjera të çmimeve që priten, është reale dhe e mundur zhvlerësim i denarit?

Siç raporton Ohridsky, zv.kryeministri Zoran Stavrevski ka zhvilluar një seri takimesh që kanë pasur për qëllim analizimin e situatës ekonomike dhe nuk e përjashton mundësinë e zhvlerësimit të denarit nga mesi i vjeshtës deri në fillim të dimrit.

Mesa duket pritet përfundimi i debateve me partinë e Ali Ahmetit dhe në rast të zgjedhjeve të parakohëshme, atëherë një gjë e tillë do të ndodh pas zgjedhjeve. Sipas zërave është e mundshme që të ketë një inflacion prej 25% ose 1 euro të jetë 75 denar ndërsa nëse ndodh kjo vlera e rrogës bie për 25%.

 

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close