MuzikeVIDEOVIP

Publikohet kënga e Rita Orës, i tregon botës veshjet tradicionale shqiptare

Rita Ora publikon këngën e re, 100 mijë klikime në më pak se një orë

Këngëtarja shqipare me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar këngën e saj të re në bashkëpunim me David Guetta, Gunna dhe Khea., “Bang”. Kënga ka marë më shumë se 100 mijë klikime për një orë, transmeton albinfo.ch.

Videoklipin Rita duket se e ka bërë në Prishtinë, ku shfaqet me xhubletën shqiptare dhe këpucët me flamurin shqiptar, të cilat i publikoi në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Këto veshje janë bërë me porosi për festimin e ditës së pavarësisë së Kosovës, duke treguar kështu që Rita nuk e harron anjëherë vendin e saj.

Vetë Vladrin Sahiti, stilisti i veshjes, kishte shkruar më herët se ka krijuar këtë kryevepër për t’iu përshtatur asaj që këngëtarja ka bërë për vendin tonë.

Rita Ora u vu në qendër të mediave shqiptare dhe të huaja pasi një ditë më parë publikoi mini-albumin “Bang”, për të cilin ka bashkëpunuar me një sërë emrash të njohur, mes të cilëve dhe David Guetta.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button