LajmeShqiperia

Ramën e “lëshojnë” nervat, gazetarëve: Keni filluar dhe ju hashash? (Video)

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24, kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me shifrat e kriminalitetit dhe kapjes e sasisë së drogës vitet e fundin në Shqipëri.

 

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24, kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me shifrat e kriminalitetit dhe kapjes e sasisë së drogës vitet e fundin në Shqipëri.

Ndërsa në një moment, Kryeredaktori i Gazetës Shqiptare, Erl Murati, i rendit disa të dhëna në lidhje me sasitë e kapura të drogës në Itali me origjinë shqiptare.

Fill pas kësaj, Rama është acaruar, duke thënë se gazetarët që ndodhen përball tij, kishin konsumuar drogë.

Rama: Keni filluar dhe ju hashash?

Xhunga: Tani që e mbyllët ju e nisëm ne.

Murati: Ju lutem ruani etikën. Nuk na ka akuzuar ndonjë kryeministër se kemi konsumuar hashash. Ju lutem ruani etikën!

Rama: Ishte shaka.

Xhunga: Dhe ne shaka e morëm. Të ruajmë debatin.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close