s Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO) | www.Zemra.Org

Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO)

Gjatë protestave të djeshme të mbajtura në Melburn të Australisë ka ndodhur një incident i përgjakshëm mes komunitetit grek dhe atij maqedonas.

Sipas mediave që kanë raportuar për ngjarjen, gjatë protestave të komunitetit grek me porosinë “Maqedonia është greke”, ka ndodhur një përleshje fizike mes tyre dhe një grupi të maqedonasve që po rrinin në lokalet në afërsi të konsullatës greke në kryeqendrën australiane.

Tensioni dhe dhuna ka shpërthyer pasi që maqedonasit po rrinin në lokal me veshje me simbole kombëtare. Në vendin e ngjarjes ka ndërhyrë edhe policia, e cila për shpërndarjen e turmës ka përdorur edhe gaz lotësjellës.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.