Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!

Në Australi nga temperaturat e larta ka filluar të shkrihet asfalti

0 459

Shërbimet emergjente në juglindje të Australisë kanë këshilluar njerëzit që të qëndrojnë brenda shtëpive derisa i nxehti i rrezikshëm ka përshirë vendin, me temperatura aq të larta sa në disa vende ka nis të shkrihet asfalti.

Moti i nxehtë ‘katastrofik’ ka shkaktuar probleme në autostradën ‘Hume’ afër Melbourne, derisa asfalti ka nis të shkrihet.

Në shtetin e Victorias problem është bërë edhe zjarri.

Temperaturat pritet të arrijnë në 40 gradë celcius në juglindje derisa në disa shtete parashihen temperatura deri në 45 gradë celsius.

Më 2009 zjarret kishin shkatërruar mijëra shtëpi në Victoria, duke lënë të vdekur 173 persona dhe lënduar 414 të tjerë në ditën që në media ishte cilësuar si ‘e shtuna e zezë’.

Leave A Reply

Your email address will not be published.