BotaKronika e ZezeLajmeMaqedonia

Sami Abdullahu nga Shkupi vritet gjatë luftimeve në Siri (VIDEO)

300x224Hoxhë Sami Abdullahu nga lagja e Gazibabës në Shkup është vrarë gjatë luftimeve në Siri duke luftuar kundër ushtrisë së presidentit Bashar Al-Assad.

Burime për Portalb thonë se ai ka shërbyer si hoxhë edhe në Bremen të Gjermanisë.

Ai ka marrë pjesë në luftën e 2001-shit në fshatin Mateç, në luftën e Kosovës si dhe atë të Bosnjës.

Kohëve të fundit raportohet se shqiptarë nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia vullnetarisht kyçen në luftë kundër regjimit të Assadit në Siri.

Në video është një nga predikimet e tij. Miqtë e e tij për Portalb bëjnë me dije se ai vazhdimisht është lutur të vdiste si shehid sipas besimit islam.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button