Teknologji

Samsung Galaxy Y arrin në Evropë

Samsung ka njoftuar se njëri nga telefonat e saj të mençur të linjës Galaxy, përkatësisht modeli Samsung Galaxy Y, do të vijë në kontinentin tonë, përmes operatorit mobil britanik Vodafone.

Samsung Galaxy Y mbështetet në sistemin operativ Android 2.3 Gingerbread, ndërsa i njëjti posedon ekranin e ndjeshëm në prekje me 3 inç, dhe procesor me 832 MHz.

Specifikat tjera të Samsung Galaxy Y përfshijnë edhe baterinë me 1200mAh, portin për mikro SD kartelë, e cila mund ta zgjerojë memorien e telefonit edhe për 32 GB shtesë, si dhe lidhjet për rrjetin Bluetooth dhe WiFi.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close