LajmeMaqedonia

Skandal: Policia i nxjerr nga shtrati burrin dhe gruan gjysëm të zhveshur (Video)

Nuk dihet ende veprat penale e ty dyshuarve pasi për to duhet të vendos Gjykata ndërsa të akuzuarit duhet të trajtohen në mënyrë njerëzore, është regulli që vlen në botën e civilizuar.

skndl

Në aksionin e quajtur ‘Çekan’ që u zhvillua sot në Gostivar ku u arrestuan 15 të dyshuar duket qartë se policia përdor dhunë të tepruar. MPB sonte publikoi edhe videon e aksionit, ku qartë duken se si në mes të natës ato futen në dhomë të gjumit një çifti, burrë dhe grua dhe i nxjerrin nga shtrati pasi kishin rënë për të flejtur.

Nga video duket qartë një zonjë gati e xhveshur dhe e frikësuar me duart lart. Nuk dihet kujt nacionaliteti i përkasin personat por gjasat më së shumti janë që të jenë shqiptarë duke parë dhe shkrimet në gjuhën shqipe të cilat i paraqet policia.

zemraorg

Related Articles

Back to top button