s Akuzuar Archives | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Akuzuar

Nazim Bllaca dënohet me katër vjet e gjysmë burg

Nazim Bllaca dënohet me katër vjet e gjysmë burg

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktvendimin ndaj të pandehurit Nazim Bllaca, i akuzuar për vrasjen e Ibush Kllokoqit. Ai është dënuar me 4 vjet e 6 muaj burg, raporton… Read more »

“SHIK-u i raportonte Thaçit”

“SHIK-u i raportonte Thaçit”

Nazim Bllaca sërish ka akuzuar persona kyçë të Partisë Demokratike të Kosovës për përfshirje në krimet që i ka kryer Shërbimi Informativ i Kosovës. Bllaca gjatë vazhdimit të dëshmisë së… Read more »

I dashuri i Çiljetës, trafikant droge në Itai

I dashuri i Çiljetës, trafikant droge në Itai

Është arrestuar në Itali i dashuri i këngëtares Çiljeta Xhilaga, i akuzuar për trafikimin dhe shitjen e sasive të konsiderueshme të lëndëve narkotike, kryesisht në San Marino, raportojnë mediat në… Read more »

Shoqëria civile shqiptare përndiqet si në mesjetë

Shoqëria civile shqiptare përndiqet si në mesjetë

24 personat e akuzuar nga policia për rastin e Kalasë së Shkupit, shumica anëtarë të Lëvizjes Qytetare “Zgjohu” akuzohen për pjesëmarrje në turmë dhe pengim të policisë në kryerjen e… Read more »